LADING

smażone papryczki padron

Smażone papryczki padron to jedne z prostszych tapas czyli przekąsek serwowanych do napojów. Są tak wciągające jak chipsy za to dużo zdrowsze.

smażone papryczki padron

Taka oto historia mi się przydarzyła. Jestem bardzo do tyłu z serialami z Netflixa. Inne platformy nawet nie wchodzą w grę, bo nie mam do nich dostępu. Zatem moje fascynacje serialowe są bardzo intensywne ale też mocno opóźnione.

Przed kilkoma dniami dosłownie, odkryłam Narcos. Zbindżłoczowałam 3 sezony w 4 dni. Nie będę się przyznawać ile to odcinków i o której chodziłam spać. W każdym razie jeszcze nie wschodziło słońce a pamiętajmy, że jest styczeń.

Od kilku dni w związku z tym, jestem specjalistką od przekleństw hiszpańskich i fachowej nomenklatury z branży handlu kokainą 🤣🤣🤣.

To nie koniec. Chodząc po mieszkaniu i udając, że gadam po hiszpańsku musiałam chyba mocno zirytować mojego marido, ponieważ zapisał mnie na kurs hiszpańskiego, który zaczynam dziś. Es tan genial! To jest pewne, że przez najbliższe tygodnie, będę mieć bzika na punkcie wszystkiego co hiszpańskie.

Sami rozumiecie dlaczego dziś rozmawiamy o tapas!

smażone papryczki padron

Papryczki padron są coraz to powszechniej dostępne w marketach, także tym bardziej warto je spróbować, jeżeli jeszcze nie mieliście okazji. Mają łagodny smak, a podsmażone na oliwie z dodatkiem soli, stają się przekąską, na której nie ma mocnych. Smażone papryczki padron znikają w mgnieniu oka, nie wiadomo kiedy.

To, co bardzo zachęcające w ich przygotowaniu – nie da się tu nic zepsuć. Po prostu myjemy papryczki, wrzucamy na rozgrzaną oliwę i smażymy aż papryczki zrobią się miejscami brązowe i zmiękną. Na sam koniec smażenia solimy solą zwykłą lub morską i koniec.

Papryczki zajadamy trzymając za ogonek, odgryzając całą papryczkę z niego. Zazwyczaj wtedy razem z ogonkiem zostaje też trzon z pestkami, którego nie trzeba jeść jak się nie ma ochoty.

No i proszę, już umiecie przygotować smażone papryczki padron!

 

smażone papryczki padron

Teraz pytanie z czym można je serwować? Świetne będą dipy:

smażone papryczki padron

Smażone papryczki padron to jedne z prostszych tapas czyli przekąsek serwowanych do napojów. Są tak wciągające jak chipsy za to dużo zdrowsze.
Czas przygotowania 10 minuty
Czas przygotowania całego przepisu 10 minuty
Porcje 2
Autorka Agnieszka

Składniki  

  • 250 g papryczek padron
  • 2 łyżki oliwy
  • sól zwykła lub morska

Instrukcja

  • Papryczki myjemy pod bieżącą wodą na sicie i odsączamy.
  • Na patelni rozgrzewamy oliwę i wrzucamy na nią papryczki. Smażymy mieszając aż papryczki zrobią się miękkie i miejscami ciemnobrązowe. To może potrwać kilka minut, Dobrze jest smażyć papryczki tak, aby mieściły się na patelni w jednej warstwie, tak jak widać na zdjęciu.
  • Pod sam koniec smażenia posypujemy papryczki solą. Serwujemy ciepłe.

smażone papryczki padron

 

 

Leave a Comment