LADING

wegański nooch popcorn

Wegański nooch popcorn czyli z płatkami drożdżowymi, łączy w sobie wszystkie smaki o jakich marzymy, gdy mamy chęć na popcorn: serowy, maślany i lekko orzechowy. Wszystko to sprawia, że nie można się mu oprzeć.wegański nooch popcorn

Zazwyczaj jak przygotowujemy w domu (ogólnie nie polecam popcornu do przygotowywania w mikrofalówce, ze względu na olej palmowy oraz sztuczne aromaty jak np. maślany) popcorn, dodajemy do niego sól. Co byście powiedzieli gdyby od dziś wasz popcorn był o smaku lekko serowo-maślano-orzechowym?

Co więcej, płatki drożdżowe, ze względu na zawartość aminokwasów egzogennych oraz witamin z grupy B, są szczególnie wartościowe dla wegetarian i wegan. Dzięki procesowi dezaktywacji, którym poddawane są drożdże w trakcie produkcji, płatki drożdżowe są całkowicie bezpieczne dla zdrowia – nie powodują przerostu drożdży w organizmie po ich spożyciu.

Przygotowanie wegańskiego nooch popcornu praktycznie nie różni się wiele od tego jak zazwyczaj to robimy. Mieszamy sól i płatki drożdżowe w dużej misce, pozostawiając je na dnie. Przygotowany popcorn mieszamy w misce z solą i płatkami drożdżowymi, dokładnie mieszamy i gotowe!

Jedyną kwestią pozostaje kupienie płatków drożdżowych 🙂

wegański nooch popcorn

Ja do przygotowywania popcornu używam patelni żeliwnej, ponieważ bardzo dobrze rozprowadza i utrzymuje ciepło i jest przystosowana do wyższych temperatur. Świetnie też się sprawdzi garnek żeliwny.

Jeżeli jesteście gotowi na nową przygodę kulinarną, to zapraszam:

wegański nooch popcorn

Składniki

  • 40 g płatków drożdżowych (ok. 4 łyżek)
  • 1 łyżeczka soli morskiej
  • 3 łyżki oleju rzepakowego
  • 100 g ziaren kukurydzy

Instrukcja

  1. sól i płatki drożdżowe umieszczamy w dużym pojemniku, idealnie gdyby był to pojemnik z przykrywką, np. taki zwykły Curver do przechowywania żywności.

  2. W głębokiej patelni żeliwnej, garnku, do którego mamy pasującą pokrywkę, rozgrzewamy olej i wrzucamy kilka (5) ziarenek kukurydzy, które będą naszym miernikiem, czy olej jest już wystarczająco gorący. Kiedy wrzucone ziarenka pękną, będzie to oznaczało, że można wrzucić resztę ziaren.

  3. Patelnię/garnek przykrywamy i czekamy aż odgłos "strzelania" popcornu ustanie, co jakiś czas (co 20 sekund) mieszając zamkniętym naczyniem aby wszystkie ziarna kukurydzy miały równomierny dostęp do ciepła oraz zapobiegnie przypalaniu się popcornu.

  4. Kiedy "strzelania" popcornu znacznie ucichną, przesypujemy go do pojemnika z solą i płatkami drożdżowymi, zakrywamy i energicznie mieszamy przez 10-15 sekund.

  5. Serwujemy ciepłe! 🙂

 

 

Leave a Comment