LADING

wegański nooch popcorn

Wegański nooch popcorn czyli z płatkami drożdżowymi, łączy w sobie wszystkie smaki o jakich marzymy, gdy mamy chęć na popcorn: serowy, maślany i lekko orzechowy. Wszystko to sprawia, że nie można się mu oprzeć.wegański nooch popcorn

Zazwyczaj jak przygotowujemy w domu (ogólnie nie polecam popcornu do przygotowywania w mikrofalówce, ze względu na olej palmowy oraz sztuczne aromaty jak np. maślany) popcorn, dodajemy do niego sól. Co byście powiedzieli gdyby od dziś wasz popcorn był o smaku lekko serowo-maślano-orzechowym?

Co więcej, płatki drożdżowe, ze względu na zawartość aminokwasów egzogennych oraz witamin z grupy B, są szczególnie wartościowe dla wegetarian i wegan. Dzięki procesowi dezaktywacji, którym poddawane są drożdże w trakcie produkcji, płatki drożdżowe są całkowicie bezpieczne dla zdrowia – nie powodują przerostu drożdży w organizmie po ich spożyciu.

Przygotowanie wegańskiego nooch popcornu praktycznie nie różni się wiele od tego jak zazwyczaj to robimy. Mieszamy sól i płatki drożdżowe w dużej misce, pozostawiając je na dnie. Przygotowany popcorn mieszamy w misce z solą i płatkami drożdżowymi, dokładnie mieszamy i gotowe!

Jedyną kwestią pozostaje kupienie płatków drożdżowych 🙂

wegański nooch popcorn

Ja do przygotowywania popcornu używam patelni żeliwnej, ponieważ bardzo dobrze rozprowadza i utrzymuje ciepło i jest przystosowana do wyższych temperatur. Świetnie też się sprawdzi garnek żeliwny.

Jeżeli jesteście gotowi na nową przygodę kulinarną, to zapraszam:

wegański nooch popcorn

Składniki  

  • 40 g płatków drożdżowych (ok. 4 łyżek)
  • 1 łyżeczka soli morskiej
  • 3 łyżki oleju rzepakowego
  • 100 g ziaren kukurydzy

Instrukcja

  • sól i płatki drożdżowe umieszczamy w dużym pojemniku, idealnie gdyby był to pojemnik z przykrywką, np. taki zwykły Curver do przechowywania żywności.
  • W głębokiej patelni żeliwnej, garnku, do którego mamy pasującą pokrywkę, rozgrzewamy olej i wrzucamy kilka (5) ziarenek kukurydzy, które będą naszym miernikiem, czy olej jest już wystarczająco gorący. Kiedy wrzucone ziarenka pękną, będzie to oznaczało, że można wrzucić resztę ziaren.
  • Patelnię/garnek przykrywamy i czekamy aż odgłos "strzelania" popcornu ustanie, co jakiś czas (co 20 sekund) mieszając zamkniętym naczyniem aby wszystkie ziarna kukurydzy miały równomierny dostęp do ciepła oraz zapobiegnie przypalaniu się popcornu.
  • Kiedy "strzelania" popcornu znacznie ucichną, przesypujemy go do pojemnika z solą i płatkami drożdżowymi, zakrywamy i energicznie mieszamy przez 10-15 sekund.
  • Serwujemy ciepłe! 🙂

 

 

Leave a Comment