LADING

likier kawowy prezent DIY

Szybki likier kawowy może okazać się prezentem z kategorii last minute ! Wystarczą 3 składniki, blender i kilka szklanych butelek. U nas w tym roku jest na liście prezentów 🙂

likier kawowy

Prezenty DIY zdecydowanie kojarzą mi się z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Są wyrazem troski, dbałości o szczegóły, wymagają poświęcenia czasu i wysiłku. Ostatnio jak wracaliśmy z zakupów, jadąc samochodem usłyszałam w radiu taką reklamę: „jak nie nadal szukasz prezentu na Święta, kup pilarkę…szlifierkę kątową takiej a takiej firmy”.

Pewnie są osoby, które marzą o takim prezencie na Święta. Ja nie znam takich 😉

likier kawowy

U nas będą likiery 🙂

Niektóre już poszły w świat a inne czekają na 24 grudnia.
Nie jestem (na razie) bardzo zaprawionym producentem domowych alkoholi, dlatego ten przepis bardzo mi odpowiada. Robi się go dosłownie w 5 minut w blenderze. Nie ma mowy aby coś poszło nie tak.  Plus przepis jest naprawdę elastyczny. Można dodać więcej wódki aby był mocniejszy, można część wódki zamienić na brandy (zdecydowanie polecam!). Co więcej, można też dodać nieco przyprawy do piernika aby likier był jeszcze bardziej świąteczny.

likier kawowy

Poniżej w przepisie na likier kawowy znajdziecie proponowane przeze mnie proporcje, które możecie dostosować do swojego smaku.

Na koniec wystarczy przygotować etykietki (ja swoje wykonałam w Canvie i wydrukowałam na samoprzylepnym papierze), dodać kokardę w świątecznych kolorach i prezent gotowy!

Szukasz innych pomysłów na prezenty DIY? Zobacz moje inne pomysły:

likier kawowy

szybki, świąteczny prezent DIY

Składniki  

  • 400 ml wódki 40% lub 50:50 wódka z brandy
  • 1 puszka mleka skondensowanego słodzonego
  • 5 łyżek kawy rozpuszczalnej

Instrukcja

  • Wódkę i kawę umieszczamy w naczyniu blendera kielichowego lub w dużej misce jeżeli używamy blendera ręcznego. Bardzo dokładnie miksujemy wódkę z kawą. Nie powinno być żadnych grudek. Można ew. kawę rozpuścić w 100 ml wody i dodać do wódki.
  • Dolewamy mleko skondensowane i również dokładnie miksujemy.
  • Przelewamy do wyparzonych butelek, zakręcamy szczelnie i przechowujemy cały czas w lodówce.

likier kawowy

 

 

(1) Comment

Leave a Comment