LADING

bakaliowe motylki

Te bakaliowe motylki to wspaniały pomysł na wspólne przygotowywanie czegoś fajnego z dziećmi. Jednocześnie mogą posłużyć jako prezent ze słodką niespodzianką! Są efektowne i radosne. W dodatku z małą pomocą dorosłego, przygotują je nawet trzylatki!

Witam wszystkich w Nowym Roku! Pomalutku wracam do bloga po cudownym okresie świąteczno-noworocznym, który postanowiłam poświęcić tylko rodzinie. Blog poszedł sobie do blogowej poczekalni i muszę przyznać, że to bardzo dobrze robi. Po pierwsze można odpocząć i zająć się ważniejszymi sprawami (pójść z dziećmi do kina, na basen, pokarmić wiewiórki i kaczki, pooglądać świąteczne światełka itp) a po drugie taki kilku tygodniowy odpoczynek, daje możliwość spojrzenia na sprawy z innej, świeżej perspektywy. W tym na bloga na przykład. Myślę, że takie „odwyki” internetowe, to bardzo zdrowe i potrzebne ruchy.

W tym roku (zaraz zaraz, przecież to już było w zeszłym roku!), nasza choinka była przyozdobiona dekoracjami głównie przygotowanymi przez nasze dzieci. Były to głównie pierniczki, papierowe zabawki oraz suszone pomarańcze i orzechy. Dzięki temu dzieci nabrały jeszcze większego zapału do prac plastycznych i zaczęliśmy szukać inspiracji jak ten zapał wykorzystać. Znalazłam na pintereście kilka propozycji w tym podobne motylki do tych naszych i zabawa była super. Przygotowaliśmy drewniane spinacze do bielizny, włochate druciki i oczka kupione w sklepie plastycznym, 1 arkusz celofanu z kwiaciarni, taśmę klejącą i dobry klej do prac z papieru (taki gęsty, biały z butli). Oprócz tego miseczki z przeróżnymi bakaliami i orzechami w czekoladzie, kawałkami gorzkiej czekolady.

Bakaliowe motylki

Zrobiliśmy tych motylków po kilka sztuk na osobę bo świetnie się przy tym bawiliśmy. Wykorzystaliśmy je potem jako małe upominki dla najmłodszych podczas Świąt Bożego Narodzenia i z okazji Nowego roku.

Po kolei co zrobiliśmy:

1. Wycięliśmy prostokątne arkusze z celofanu, złożyliśmy na pół i zakleiliśmy taśmą tak aby powstała kieszonka z otworem z jednej strony. Przez ten otwór wsypywaliśmy bakalie, do mniej więcej 3/4 pojemności celofanowego woreczka. Woreczki następnie zaklejaliśmy taśmą aby bakalie się nie wysypały.

2. Dzieci dekorowały spinacze flamastrami, doklejały oczy, rysowały buzie.

3. Bakalie w woreczku rozdzieliliśmy na pół aby na środku woreczka powstała przestrzeń wolna na spinacz. Następnie spinaliśmy woreczek spinaczem. Doklejaliśmy czułki mocnym klejem do papieru i drewna w taki sposób, że dwa ramiona spinacza sklejały się ze sobą.

4. Motylki wysychały około 30 minut. Gotowe!

Bakaliowe motylki

Bakaliowe motylki można zastąpić innym słodkim wypełnieniem, które będzie zdrowe i atrakcyjne dla waszych dzieci.

Bakaliowe motylki

 

 

2 komentarze

  • Agusto
    16 stycznia, 2018 at 4:51 pm

    Rozkoszne są te motylki. Aby to nie jeden z gatunków z rodziny Klamerkowców, której przedstawiciele wyróżnają się wyjątkową, nawet jak na świat motyli, urodą? 🙂 Świetny pomysł!

Leave a Comment