LADING

mrożona latte z pianką

Mrożona latte z pianką to przepis, na który zawsze mam składniki w domu. Bo nigdy nie wiem, kiedy najdzie mnie na nią ochota.

mrożona latte z pianką

Mrożona kawa z blendera? Ooo tak! To właśnie dzięki niemu w tej kawie powstaje tak imponująca pianka. To blender sprawia, że mrożona latte z pianką jest tak napowietrzona, lekka, przepyszna. Również dzięki użyciu blendera, udaje się rozdrobnić lód, który daje nam w tym przepisie aksamitną gęstość.

Jedyne co mogę jeszcze powiedzieć, to to, że odkąd stosujemy ten przepis, mój nigdy nie pijący kawy mąż mówi do mnie regularnie: „nie robisz kawki mrożonej może?”.

Niewątpliwie jest to bardziej deser kawowy niż napój, natomiast tak jak wspomniałam, jest bardzo lekki, pełen bąbelków powietrza i tylko nieco posłodzony. Tylko spójrzcie na tą piankę:

Do czego to jest podobne? 😍 😝

mrożona latte z pianką

mrożona latte z pianką

 

Ta pianka jest tak spektakularna, że już w zasadzie nie trzeba kawy serwować z niczym innym. Czasami jednak lubimy dodać sobie śmietankę kokosową, lub solony karmel daktylowy z dodatkiem kakao.

Czy warto wydawać dziesiątki monet na kawę z sieciówki? A przecież można mieć swoją własną, doskonale dosłodzoną do swojego gustu z ulubionymi dodatkami kawę mrożoną za kilka złotych 🙂

Czujecie tą obietnicę kawowej nirvany? 😄

mrożona latte z pianką

 

Inne, rozkoszne kawowe propozycje na blogu:

mrożona latte z pianką

Porcje 2

Składniki  

 • 250 ml mocnego espresso
 • 500 ml dowolnego mleka krowie lub migdałowe sprawdzi się najlepiej
 • 6 kostek lodu mniej lub więcej wg upodobań
 • 3-4 łyżki mleka zagęszczonego słodzonego mozna oczywiście zastąpic ksylitolem natomiast mleko zagęszczone daje jednak specyficzny, karmelowy posmak

ulubione dodatki

 • syrop czekoladowy*
 • śmietanka kokosowa**

Instrukcja

 • Wszystkie składniki na latte umieszczamy w naczyniu blendera i rozdrabniamy około 1 minutę aż nie będzie słychać uderzających o naczynie kostek lodu. To znaczy, że cały lód został rozdrobniony. Przed nalaniem do szklanek warto spróbować czy kawa jest odpowiednio słodka.
 • Kawę przelewamy do szklanek i podajemy na zimno. Pianka powinna się pojawić w szklankach po ok 3- 5 minut od nalania.
 • Jeszcze jedna wskazówka: kawa smakuje wybornie z dodatkiem syropu czekoladowego* dodanego do kawy podczas blendowania. Zupełnie inaczej wydobywa smak kawy!

Wskazówki

* syrop czekoladowy robimy dodając nieco kakao do karmelu daktylowego
** przepis na śmietankę kokosową

2 komentarze

 • Agnieszka
  Agnieszka
  9 sierpnia, 2023 at 10:03 am

  Trochę pianki i tak powstanie podczas miksowania wszystkich składników w blenderze. Niemniej jednak dodatkowa porcja pianki brzmifantastycznie!

 • Pola
  27 lipca, 2023 at 5:56 pm

  Zarówno kawa jak i sam syrop bardzo mnie zaciekawiły! Jutro robię 🙂 Czy w razie czego piankę można zrobić osobno? Bo tak zazwyczaj robiłam w moim spieniaczu ariete i potem dolewałam do kawy

Leave a Comment