LADING

sok z dyni Harry’ego Pottera

Jest jeden napój, który powinniście wypić w październiku. Jest to sok z dyni Harry’ego Pottera! Jest pyszny na zimno i ciepło.

sok z dyni Harry'ego Pottera

Październik to najlepszy moment na spróbowanie soku z dyni Harry’ego Pottera. Dyni mamy pod dostatkiem a korzenne przyprawy miło rozgrzewają.

Nasza przygoda z odtwarzaniem przepisów z Harry’ego Pottera trwa. Ponieważ jest teraz sezon na dynię, postanowiliśmy przygotować sok z dyni. Orzeźwiający napój o słodkim, korzennym smaku, który dobrze było wypić po meczu Quidditcha.

Przepis (i naklejki na butelki) mam ze strony, która dosłownie kilka dni temu została zawieszona 🙁
Mam nadzieję, że to chwilowa sprawa bo polecam tego bloga. Można na nim znaleźć przepisy z różnych książek.

Na szczęście udało mi się wcześniej ściągnąć wzór tych fantastycznych naklejek, które wydrukowałam na samoprzylepnym papierze, wycięłam i nakleiłam na butelki po smoothie marchewkowym.

sok z dyni Harry'ego Pottera

Oryginalny przepis na sok z dyni Harr’yego Pottera zakłada użycie nektaru z moreli. Po pierwsze nie spotkałam się z takim napojem w Polsce, pewnie trzeba byłoby sprowadzać. Po drugie jest dosładzany, z tego co się zdążyłam zorientować oglądając produkty na amazonie. Dlatego zastąpiłam nektar z moreli, smoothie firmy MARWIT, które zawierają tylko przeciery owocowo-warzywne. Do tego przepisu wykorzystałam 2 smoothie żółte oraz 2 pomarańczowe. Plus po umyciu butelek miałam darmowe rekwizyty do zdjęć 🙂

Sok z dyni przygotowuje się w bardzo prosty sposób. Miesza się wszystkie składniki ze sobą, następnie gotuje w garnku z przyprawami około 20 minut, studzi i podaje.

Konieczne będzie przygotowanie puree z dyni. W końcu to sok z dyni! 🙂

Ja przygotowałam około 2 litry soku z tego przepisu, rozlałam do dwóch dzbanków 1-litrowych i studziłam około 2 godziny. Oczywiście sok z dyni można również pić na ciepło.

sok z dyni Harry'ego Pottera

Jeżeli macie w planach przyjęcie dla miłośników HP, koniecznie przygotujcie ten sok. Nie zapomnijcie o naklejkach na butelki!

Możecie też przygotować piwo kremowe, jeżeli starczy czasu!

sok z dyni Harry'ego Pottera

Porcje 2 litry

Składniki  

  • 250 g upieczonej dyni hokkaido lub piżmowej
  • 500 ml wody
  • 500 ml soku jabłkowego
  • 2 sztuki smoothie Marwit pomarańczowego można zastąpić innym smoothie/przecierem na bazie marchwi i innych pomarańczowych owoców
  • 2 sztuki smoothie Marwit żółtego można zastąpić innym smoothie/przecierem na bazie marchwi i innych pomarańczowych owoców
  • 2 łyżeczki przyprawy do piernika
  • 2 łyżeczki ekstraktu z wanilii

Instrukcja

  • Upieczoną dynię bardzo dokładnie miksujemy z wodą, aż powstanie gładki przecier.
  • Wszystkie składniki na sok z dyni umieszczamy w garnku i doprowadzamy do wrzenia. Następnie minimalizujemy gaz i gotujemy około 20 minut, aby wydobyć aromat z korzennych przypraw. W tym czasie też zredukuje się trochę wody z soku, co sprawi, że będzie on nieco gęstszy.
  • Sok z dyni studzimy, podajemy zimny lub lekko ciepły. Można też serwować go z kostkami lodu.

sok z dyni Harry'ego Pottera

 

 

 

2 komentarze

Leave a Comment