LADING

popisowa mrożona kawa

Składniki do tej kawy przygotowujemy i przechowujemy w lodówce. Łączymy w 60 sekund i już popisowa mrożona kawa gotowa. Kiedy tylko chcesz!

Jeszcze kilka miesięcy temu jak by ktoś mnie zapytał czy jestem w obozie herbaciarzy czy kawoszy to stanęłabym po stronie barykady liściastych. Kawę piłam wtedy jak ktoś mi zrobił albo jak miałam ochotę na coś wyjątkowego do picia.

Od razu powiem, że należę do tych osób, których kawa nie tusza nic a nic.  Całe życie mam niskie ciśnienie (górne rzadko przekracza wartość 95) i żadna kawa mi nie straszna. Mogę wypić jedną o 22.00 i o 22.30 kłaść się spać. Co to oznacza? Jestem genetycznie zaprogramowana do picia kawy ☕?. Skoro już mam ten dar to go z przyjemnością wykorzystam ?.

Tak jak wspominałam, jestem nowa w klubie kawoszy ale z determinacją poznaję nowe wariacje na temat i testuję. Już wiem, że jestem superfanką wszelkich odmian latte, cudnie spienionego mleka, kawy po irlandzku i absolutnego hitu tego sezonu: kawy mrożonej wszelkiej maści. O nie, nawet mnie nie podpuszczajcie. Kawa mrożona to najcudowniejsze odkrycie odkąd ludzie wynaleźli krojony chleb! Mocna kawa + lód + śmietanka/mleko/zagęszczone mlego/cokolwiek to jest jak wymarzony prezent na Boże Narodzenie. Nie no nie wytrzymam…

Popisowa mrożona kawa

Odkąd eksperymentuję z kawą mrożoną w naszej lodówce mamy stały zapas kawy parzonej na zimno //jakkolwiek dziwnie to brzmi//, przepysznej mlecznej mieszanki do kawy (przepis będzie, będzie) i kostki lodu w zamrażalniku. Słowem o każdej porze, można do mnie wpaść na kawę mrożoną.

Jeśli chodzi o samą kawę to absolutnie każda będzie pasowała do tego przepisu: mielona, rozpuszczalna, z kawiarki, z ekspresu z aeropressu, drippera no co tylko macie i lubicie. Ważne, żeby kawa była mocna i ostudzona.

Zatem let the brewing commence jak mawiał Profesor Slughorn.

To jest moja innowacyjna ŚMIETANKA do kawy, z którą na razie nie potrafię się rozstać. Co prawda nie zawiera ani grama śmietany ale wiece o co chodzi ☕.

Popisowa mrożona kawa

popisowa mrożona kawa
 
Na 2 porcje po 380 ml
Dietetyk rodzinny:
Składniki
 • 500 ml zaparzonej mocnej kawy, ostudzonej
 • 10 kostek lodu - lub więcej
 • po 100 ml ulubionego mleka, śmietanki lub innej mieszanki do kawy lub ... ⬇⬇⬇
mój ulubiony zabielacz do kawy
 • 500 ml mleka skondensowanego niesłodzonego
 • 4 łyżki erytrolu sproszkowango
 • 2 łyżeczki ekstraktu waniliowego
Przygotowanie
zabielacz go kawy
 1. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i schładzamy w lodówce. Przechowujemy w chłodnym miejscu przez kilka dni.
kawa
 1. Zaparzamy dowolną techniką mocną kawę.
 2. Do szklanki wkładamy kostki lodu LUB nawet lepiej - zamrożoną kawę w kostkach ?.
 3. Kostki lodu zalewamy ostudzoną kawą do ⅘ wydokości szklanki, dopełniamy mlekiem.
 4. Mieszamy słomką do napojów i podajemy od razu.

 

 

2 komentarze

 • Agnieszka
  Agnieszka
  16 czerwca, 2018 at 8:34 am

  Karolino nic prostszego. Wystarczy przygotować składniki i mieć w lodówce i używać kiedy tylko najdzie ochota. Zdrówko! 🙂

 • Karolina
  15 czerwca, 2018 at 1:45 pm

  Potrzebuje teraz takiej kawy 😉

Leave a Comment

: