LADING

koktajl ananasowy z marchewką

Słodki koktajl ananasowy z marchewką to pomarańczowa bomba energetyzującego, orzeźwiającego smaku. W sam raz na lato!

Czy mogę być z wami szczera? Nie bardzo lubię ananasa. To znaczy nie tak zupełnie, nie wyjmuję go z sałatki czy deseru, nie uciekam gdy czuję jego zapach lub nie piszczę z obrzydzeniem gdy znajdę jego fragment w marynacie do mięsa. Ananas w takich sytuacjach jest bardzo przydatnym składnikiem, dodającym słodkiego, tropikalnego smaku, przełamującym kwaśną bądź pikantną nutę potrawy.

Jednakże.

Jeśli ktoś postawi przede mną tacę z owocami, moja ręka nigdy nie sięgnie po ananasa. Samego ananasa. A jednak głównym składnikiem dzisiejszego przepisu jest ananas. Coś się tu nie zgadza?

Ananas sam w sobie, bez dodatkowych smaków mnie nie po-cią-ga. A poza tym cierpnie mi od niego język. Jefyny wyjątek stanowi mocno dojrzały ananas i z właśnie takiego dojrzałego, intensywnie pachnącego, niemalże pomarańczowego ananasa, jest przygotowany ten koktajl.

koktajl ananasowy z marchewką
 
Przepis na 2 porcje
Składniki
  • 1 duża marchewka
  • 1 banan
  • ok. 300 g dojrzałego, miękkiego ananasa
  • 1 pomarańcza
  • kostki lodu
Przygotowanie
Wersja gdy masz mocny blender:
  1. Wszystkie składniki wkładamy do naczynia blendera i miksujemy do uzyskania gładkiej konsystencji. W razie potrzeby dodajemy soku pomarańczowego bądź wody, gdyby koktajl był za gęsty. Podajemy z kostkami lodu.
Wersja gdy masz blender ręczny
  1. Wyciskamy sok z marchwi, używając wyciskarki do soków bądź sokowirówki. Pomarańczę dobrze obieramy, a najlepiej filetujemy. Banana, sok z marchwi, pomaranczę oraz ananasa umieszczamy w misce i miksujemy blenderem na największych obrotach //turbo//. Po uzyskaniu maksymalnie gładkiej kosystencji, przelewamy do szklanek z lodem.

 

 

Leave a Comment

: