LADING

jeżynowe latte

Lubisz kawę? Jeszcze bardziej latte? Ten przepis na jeżynowe latte jest dedykowany wszystkim miłośnikom delikatnej, kawowo-mlecznej rozpusty. 

Jeżynowe latte

Pewnego niedzielnego wieczoru, który był nie tak dawno poszliśmy z Mężem posłuchać koncertu muzyki dawnej – oratorium na podstawie psalmów Jana Kochanowskiego. Uczta dla ucha! Kocert odbywał się w ramach festiwalu Nowe Epifanie organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Po koncercie nasi znajomi zaprosili nas na kawę do Green Café Nero. Do kawiarni chadzamy raczej rzadko, stąd było to dla nas wydarzenie warte wspomnienia na blogu ?. Ale zaraz się przekonacie, że to że o tym mówię ma sens ?.

Zamawiamy. Patrzymy na tablice z menu a tam „JEŻYNOWE LATTE”. I wtedy cała reszta propozycji po prostu wyblakła. „ASIA, DLA MNIE JEŻYNOWE LATTE!!!” – naprawdę starałam się nie krzyczeć i mówić spokojnie. Było pyszne. Kawa i mleko było bez cukru czyli takie jak lubię, do tego lekko słodka puszysta śmietanka, gorzkie kakao i maliny+jeżyny. Jakie to było dobre i jaka była szkoda kiedy się skończyło.

Jeżynowe latte

Ponieważ od kilku tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką całkiem przyzwoitego spieniacza do mleka to sami rozumiecie co się stało dalej. Ten przepis powstał jako moje żywe wspomnie miłych chwil z tamtego wieczoru. Jedną moją modyfikacją jest zastąpienie klasycznej bitej śmietany jej kokosowym odpowiednikiem. Ta mała zmiana wprowadza do przepisu mały ale znaczący akcent podkręcający smak.

Jeżynowe latte

Jeżynowe latte

jeżynowe latte
 
1 pocja
Składniki
  • 1-2 łyżeczki zmielonej kawy prawdziwej
  • ok. 250 ml dowolnego ciepłego mleka
  • ½ łyżeczki gorzkiego kakao
  • 2-3 łyżki śmietanki kokosowej np. wg. przepisu z tego bloga
  • kilka sztuk świeżych lub mrożonych jeżyn i/lub malin (ja użyłam mrożonych)
Przygotowanie
  1. Kawę parzymy w niewielkiej ilości wody jak na espresso.
  2. Ciepłe mlego spieniamy przy użyciu spieniacza, ew. blendera ręcznego.
  3. Mleko wlewamy do wysokiego kubka, następnie powoli dolewamy gorącą kawę.
  4. Na wierzch wykładamy bitą śmietanę kokosową i posypujemy kakao używając małego sitka.
  5. Wykańczamy drobnymi kawałkami owoców.

Jeżynowe latte

 

 

(1) Comment

Leave a Comment

: