LADING

kokosowa bita śmietana (idealna!)

O rety! Kokosowa bita śmietana wkroczyła do naszej kuchni i rozpanoszyła się na dobre. Jest idealna dla alergików, wegan oraz wszystkich, którzy powinni ograniczyć tłuszcze zwierzęce. Spróbujcie tego śnieżnobiałego puchu a będziecie w nim maczać palce, owoce,  dodawać do kawy i oblizywać się bez przerwy!

kokosowa bita śmietana

 

Ten post był obiecany już conajmniej 3 miesiące temu, przy okazji publikowania lekkiej gorącej czekolady ze śmietanką kokosową.

Okazuje się bowiem, że pełnotłusta śmietana kokosowa, która jest coraz częściej dostępna w sklepach obok mleczka kokosowego, jest dobrym substytutem klasycznej śmietany. Jej twarda, zbita konsystencja dobrze się ubija to lekkiej, puszystej bitej śmietany. Przygotowując kokosową bitą śmietanę, trzeba pamiętać o kilku rzeczach:

– będzie ona miała kokosowy posmak – to ważna wiadomość dla wszystkich niezbyt lubiących kokosa.

– kupując śmietanę kokosową (w puszce) trzeba pamiętać aby po otwarciu odlać resztkę mleczka kokosowego, które zazwyczaj gromadzi się na dnie puszki. Może ono utrudnić ubijanie piany.

– przystępując do ubijania śmietany, zawsze korzystajmy z produktu dobrze schłodzonego czyli schowanego na około 6-8 godzin do lodówki a najlepiej na całą noc. Tu nie ma żadnych dróg na skróty.

– robiłam kokosową bitą śmietanę kilka razy i zauważyłam, że nie każdy produkt daje ten sam efekt. Tu trzeba uzbroić się w cierpliwość i wypróbować 2, 3 artykuły.

 

To teraz może chwila wyjaśnień po co się trudzić z kokosową bitą śmietaną jeśli można ubić jeszcze lepszą ze zwykłej śmietany 30%?

– kokosowa bita śmietana jest przede wszystkim doskonałym rozwiązaniem dla osób z alergią na mleko krowie oraz nietolerancją laktozy.

– to naturalny składnik diety wegańskiej.

– to propozycja dla osób kontrolujących spożycie cholesterolu, ponieważ w śmietanie kokosowej nie ma go wcale. Są natomiast nadycine kwasy tłuszczowe w ilości między 19 a 31g/ 100g produktu.

– kokosowa śmietana jest także źródłem potasu, żelaza, wapnia, magnezu, kwasu askorbinowego i błonnika pokarmowego.

Poniżej test jakości bitej śmietany:

Kokosowa bita śmietana

A teraz odpowiedź na pytanie, jak powstaje kokosowa bita śmietana?

kokosowa bita śmietana (idealna!)
 
400 g bitej śmietany
Składniki
 • 1 puszka (ok. 400 g) śmietany kokosowej, schłodzona przez 24 godziny.
 • szczypta soli
 • 3 łyżki erytrolu
 • 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
Przygotowanie
 1. Odlewamy z puszki pozostałości mleczka kokosowegi.
 2. Przwkładamy śmietanę do miski, razem ze szczyptą soli. Miksujemy na wysokich obrotach około 5 ninut.
 3. Dodajemy erytrol i ekstrakt waniliowy, miksuhemy przez 2-3 minuty lub uzyskania gładniej, puszystej konsystencji bitej śmietany.

 

 

 

 

5 komentarzy

 • Agnieszka
  Agnieszka
  17 września, 2017 at 1:30 pm

  Dziękuję! 🙂
  Mam nadzieję, że będzie ci smakować.

 • Zuza
  17 września, 2017 at 11:37 am

  rewelacyjna konsystencja

Leave a Comment

: