LADING

borówka amerykańska – wielki mały owoc

PicsArt_1440228876923Borówka amerykańska. Jak przeczytacie poniższy niedługi tekst o tym jak niesamowita siła drzemie w borówkach to po pierwsze oczy wyjdą wam na wierzch a po drugie polecicie do sklepu po kilka opakowań tych granatowych kuleczek. Na zdrowie nam wszystkim!

Owoce borówki amerykańskiej mają najwyższą aktywność antyoksydacyjną spośród wszystkich owoców, czyli najmocniej przeciwdziałają powstawaniu nowotworów (!)
Kolejną ich cechą jest to, że zawierają również wiele substancji biologicznie czynnych oraz enzymów obniżających poziom cholesterolu. Tak więc borówki, dzięki swoim właściwościom, pomagają zapobiegać chorobom nowotworowym i chorobom krążenia.
Poza tym obniżają zbyt ciśnienie tętnicze zwiększające ryzyko zawału i chorób krążenia, gdyż oczyszczają naczynia krwionośne oraz wzmacniają tętnicze i żyły.
Borówki uznano za eliksir młodości i znalazło to potwierdzenie w testach prowadzonych na zwierzętach, gdzie osobniki karmione borówkami zachowywały przez dłuższy czas lepszą sprawność ruchową i pamięci oraz duże zdolności poznawcze. Podobny wpływ owoce borówki mają na organizm człowieka- chronią komórki nerwowe przed stresem, co poprawia funkcjonowanie układu nerwowego.
Najnowsze badania dowiodły, że jedzenie owoców borówki przyspiesza również regeneracje komórek nerwowych, których liczba maleje wraz z wiekiem, a nawet indukuje tworzenie się nowych komórek (!) Ma to pozytywny wpływ na pamięć.

Leave a Comment