LADING

surówka coleslaw z kalafiorem

Ta prosta i pyszna surówka coleslaw z kalafiorem jest doskonała do jedzenia jako samodzielne danie lub jako dodatek do kanapek, burgerów czy obiadu.

Surówka coleslaw z kalafiorem

Ta surówka to świetna opcja na jesienno-zimową porę kiedy masz ochotę na coś chrupiącego, świeżego, pełnego warzyw.

Jest pachnąca i zachęcająca, wspaniale do niej pasuje jogurtowy dressing o smaku majonezu, który powstaje w zaledwie kilka minut. Ten nieco odmieniony coleslaw sprawia, że wszystkie jego sklepowe odpowiedniki odpadają w przedbiegach.

Interesującym składnikiem tej surówki jest bardzo cienko pokrojony surowy kalafior. Najprostszym sposobem aby uzyskać cienko pokrojony kalafior jest użycie klasycznej mandoliny – szatkownicy do warzyw. Dzięki niej kalafior jest tak cienki, że widać przez niego światło. Lubię w tej surówce nadać mu charakter niemal sałaty. Ten zabieg sprawia, że surówka jest dużo ciekawsza. Oczywiście można spróbować użyć świeżo naostrzonego noża, natomiast kalafior prawdopodobnie będzie się kruszył.

Surówka coleslaw z kalafiorem

Ta surówka jest bardzo szybka w wykonaniu: siekamy czerwoną kapustę, główkę sałaty rzymskiej, szatkujemy kalafiora i czerwoną cebulę. Polewamy dressingiem i mieszamy wszystko delikatnie rękami. Surówka z zasadzie gotowa. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że nie puszcza wody w związku z tym surówka przetrzyma długie przyjęcie i nie ma obawy, że zrobi się zwiędła albo, że będzie przypominała rozmoczoną trawę.

I zaufajcie mi. Jogurtowy dressing o smaku majonezu to jest to co sprawia, że ten przepis zdaje egzamin śpiewająco!


surówka coleslaw z kalafiorem
 
6-8 porcji
Składniki
  • 1 duża główka sałaty rzymskiej
  • ¼ czerwonej kapusty
  • 1 czerwonej cebuli
  • ¼ kalafiora
  • jogurtowy dressing o smaku majonezu albo inny ulubiony dressing
Przygotowanie
  1. Kapusty siekamy na cienkie paski. Kalafiora kroimy na bardzo cienkie plastry przy użyciu mandoliny lub na możliwe najcieńsze plastry przy użyciu naostrzonego noża. Cebulę szatkujemy w pióra lub kostkę.
  2. Wszystkie warzywa wkładamy do dużej miski, polewamy dressingiem. Wszystkie składniki surówki mieszamy delikatnie rękami (wraz z sosem).
  3. Serwujemy od razu.
  4. Surówka dobrze się przechowuje w lodówce przez wiele godzin.

 

 

 

Leave a Comment

: