LADING

3 zasady zdrowego śniadania

Healthy breakfast. Bowl of yogurt with granola and berries

 

Teraz, kiedy wiosna za pasem, wiele z nas chce zadbać o zdrowie, zacząć regularnie zażywać ruchu oraz schudnąć. Jednym z najlepszych sposobów na to- wprowadzając realistyczne oraz długotrwałe zmiany, jest jedzenie zdrowego śniadanie każdego ranka. Badania pokazują, że jedzenie śniadania pobudza  metabolizm, więc jest to świetny sposób, żeby zacząć.

Ale jeśli chodzi o śniadania, nie wszystkie z nich są tak samo dobre. W rzeczywistości, niektóre z nich mogą wręcz zniweczyć twoje wysiłki w odchudzaniu. Możesz postarać się  przestrzegać trzech poniższych prostych śniadaniowych zasad, które pomogą Ci schudnąć.

Jedz od razu

Badania wykazały, że jedzenie śniadania pomaga utrzymać metabolizm na chodzie, więc należy je zjeść w ciągu 30-60 minut od przebudzenia w celu wykorzystania pełnego potencjału redukcji tkanki tłuszczowej organizmu. Jedzenie śniadania, pomaga zapewnić, że nie będziesz czuł, głodu w ciągu dnia, co zapobiegnie podejmowaniu złych wyborów żywieniowych na obiad lub kolację. Ale co zrobić, jeśli nie jesteś osobą „śniadaniową”? Jeśli myśl o jedzeniu rano wywraca twój żołądek go góry nogami? Spróbuj od małych porcji, staraj się nic nie forsować. Dobrym pomysłem jest popijanie przez słomkę samodzielnie przyrządzonego Smoothie na pobudkę.

Pamiętaj o białku

Białko na śniadanie? Czyli co? Dobrym pomysłem są jajka, czy na przykład jogurt grecki. Produkty białkowe odgrywają bardzo istotną rolę w wytwarzaniu uczucia sytości po posiłku. Badania wykazały, że kobiety, które jadły na śniadanie jajko straciły dwa razy więcej masy ciała podczas odchudzania, niż kobiety, które rozpoczynały  swój dzień od zjedzenia słodkiej bułki. Białko jaj zwiększa uczucie sytości i zmniejsza głód, który pozwala jeść mniej kalorii w ciągu dnia.

Dodaj banana

Posiłek który jest bogaty w skrobię odporną (RS) będzie bardziej sycący oraz pomoże spalić więcej kalorii, ponieważ pobudza organizm do wykorzystania tłuszczu na energię. RS znajduje się między innymi w produktach, takich jak banany i ziarna owsa. Spróbuj tej super mieszanki bananowo-owsianej i przyrządź sobie pyszne i sycące śniadanie już dziś!

Leave a Comment