LADING

zdrowe 2 śniadanie dla twojej rodziny

jak skomponować 2 śniadniae i nie zwariowaćDrodzy Rodzice,

Czy przygotowywanie drugich śniadań jest dla was źródłem stresu? Czy zdarza się tak, że wkładacie dzieciom do śniadaniówki coś przypadkowego i później macie wyrzuty sumienia z kategorii „jestem złym rodzicem”? Czy obiecujecie sobie, że już od przyszłego tygodnia będziecie dobrze przygotowani i wasze dziecko zacznie w końcu dostawać normalne jedzenie do szkoły?

Jeśli tak jest w waszym przypadku, to oznacza, że jesteście normalnymi rodzicami, którzy mają mnóstwo spraw na głowie i chcieliby by być perfekcyjni na każdym polu, tyle, że tak się po prostu nie da. Czasem proste rozwiązania są najlepsze i nie wszystko musi być wymuskane, aby było dobre.

Dlaczego o tym piszę? Często słyszę, wśród swoich pacjentów, że nie mają czasu przygotowywać sobie i dzieciom zdrowych posiłków do pracy i szkoły. Zazwyczaj brak czasu to przekonanie, że przygotowywanie zdrowych posiłków wymaga dużo większego nakładu pracy, droższych zakupów itp. Od dziś będziecie wiedzieć, że wcale tak nie musi być. Tak jak wszędzie, w sytuacjach kryzysowych, z pomocą przychodzi planowanie i … dobra ściągawka :-).

Aby co dzień przygotowywać zdrowe posiłki, nie tylko na swoich dzieci ale i dla siebie sięgnijcie po przydatną tabelkę, która codziennie będzie was inspirować do nowych rozwiązań. Wystarczy, że w śniadaniówce twoje dziecka znajdzie się jeden produkt z każdej kolumny. Możesz mieszać, komponować, zestawiać podane w ściągawce przykłady, dzięki czemu codziennie będzie to coś innego. Udanej zabawy!

Pamiętaj! Drugie śniadanie twojego dziecka jest bardzo ważnym punktem dnia. Bez zdrowego posiłku w szkole, dziecko będzie miało trudności z koncentracją w godzinach popołudniowych czyli w czasie kiedy odrabia lekcje bądź bierze udział w zajęciach pozalekcyjnych.

Kliknij na grafikę:

Wydrukuj ściągawkę i powieś na lodówce


zdrowe 2 śniadanie do szkoły

 

 

Leave a Comment