LADING

złote znicze z Quidditcha

Złote znicze z Quidditcha to wspaniały pomysł na rozweselenie młodych fanów Harry’ego Pottera. Świetnie nadadzą się ja przyjęcie urodzinowe.

złote znicze z Quidditcha

Jest jesień, jest pandemia. Powiedzcie szczerze. Co innego można robić w domu z dziećmi, jak nie dać się porwać w świat bajek? I to bajek takiego kalibru jak Harry Potter? I mieć doskonałą wymówkę aby robić te wszystkie rzeczy „dla dzieci” przecież. Dobre! 😂😂😂

Do końca tego roku planujemy wypróbować tyle przepisów z HP ile tylko zdołamy.
Wczoraj wieczorem zamówiłam foremkę sylikonową do robienia czekoladowych żab. Mam zamiar na Mikołajki wydrukować szablon pięciokątnych pudełek, w środku będą oczywiście karty czarodziejów, no i żaby.

Także drodzy państwo, my się tu dopiero rozkręcamy! Trzymajcie rękę na pulsie, ponieważ do sezonu świątecznego, na blogu znajdziecie jeszcze nie jedną potterową inspirację.

złote znicze z Quidditcha

Nasze inne potterowe przepisy:

 

Jak powstały te złote znicze z Quidditcha?

Dostaliśmy od znajomych Ferrero Rocher i akurat tym razem skojarzyły się mi ze złotymi zniczami. Okazało się, że robienie złotych zniczy z Quidditcha z tych pralinek jest już od dawna znane w internecie 😆 a ja to przespałam.

Ale jak być jeszcze bardziej sprytnym niż internet? Zamiast Ferrero Rocher można do środka włożyć samodzielnie wykonane pralinki, takie jak np:

Skąd wziąć skrzydełka zniczy? Ja znalazłam je na blogu Party Delights, gdzie znajdziecie pdf do druku dokładnie tych skrzydełek, które widzicie na moich zdjęciach.

złote znicze z Quidditcha

Złote znicze z Quidditcha

Składniki

  • folia aluminiowa złota lub złotka po pralinkach lub same pralinki Ferrero Rocher
  • dobry klej, np wikol lub super glue
  • wykałaczka
  • wycięte skrzydełka zniczy link w treści wpisu

Instrukcje

  • Wycinamy skrzydełka zniczy przygotowanych samodzielnie, lub z pliku załączonego w treści wpisu.
  • skrzydełka zginamy w połowie (tam, gdzie będą przyklejane) i nakładamy wykałaczką klej (wikol) lub ostrożnie nakładamy inny klej, jeżeli wyposażony jest w odpowiednią końcówkę, które umożliwia nakładanie kleju po 1 kropli.
  • Przyklejamy skrzydełka do kulki/pralinki, najlepiej przyciskając skrzydełka do pralinki wykałaczką. Odstawiamy znicze do wyschnięcia.

złote znicze z Quidditcha

 

 

 

2 komentarze

Leave a Comment