LADING

zielone naleśniki z łososiem

Wizualnie, zielone naleśniki z łososiem, prezentują się raczej ekstrawagancko. A w rzeczywistości są tak łatwe w przygotowaniu, że nawet dziecko sobie poradzi 🙂

zielone naleśniki z łososiem

Nasza najstarsza córka ostatnio podzieliła się ze mną swoimi cennymi przemyśleniami:

-” mamo, u nas w domu to jest naprawdę ciekawie. Kiedy czasami robisz, nie zielone naleśniki, tylko zwykłe, to myślę sobie, że coś jest nie tak”. 😂😂😂

Rzeczywiście odkąd mam przepis na zielone naleśniki, (macham łapką do Jamiego Olivera), nie mogę oprzeć się pokusie aby nawet klasyczne naleśniki zamienić na ulepszoną wersję z mnóstwem szpinaku. Ten kolor jest tak elektryzujący, że od razu apetyt się poprawia!

Oczywiście możecie być pewni, że zielone naleśniki w żaden sposób nie mają szpinakowego smaku. Można je zajadać zarówno na słodko jako i na słono. W tym przepisie występują w wersji wytrawnej z łososiem, twarogiem i koperkiem. Można z nich łatwo zrobić zawijasy na przyjęcie lub spakować do szkoły czy pracy zamiast kanapek.

Farsz do naleśników

Zielone naleśniki z łososiem mają bardzo łatwy do przygotowania farsz/pastę. Zazwyczaj gdy robię pastę łososiową zawsze stosuję proporcję 1 porcja łososia do 2-3 porcji sera twarogowego. Do tego dodaję koperek, nieco jogurtu greckiego do rozluźnienia pasty, sól, pieprz, sok z cytryny. Na moim blogu jest też przepis na łososiową pastę z serem, która również świetnie nada się do tych naleśników.

zielone naleśniki z łososiem

zielone naleśniki z łososiem

Moim zdaniem te zielone naleśniki, doskonale nadają się do maczania w moim ulubionym sosie chilli 💗.

zielone naleśniki z łososiem

zielone naleśniki z łososiem

Składniki  

  • zielone naleśniki przygotowane wg przepisu z bloga Dietetyk rodzinny
  • 150 g wędzonego łososia lub brzuszków łososia
  • 350 g twarogu śmietankowego
  • 2 łyżki jogurtu greckiego
  • 2 łyżki posiekanego koperku
  • 1 łyżka soku z cytryny
  • sól/pieprz, sos chilli

Instrukcja

  • Wszystkie składniki na pastę łososiową mieszamy w głębokim talerzu widelcem. Można dodać sos chilli do pasty, pozostawić go do maczania naleśników, lub pominąć go w ogóle.
  • Naleśniki smarujemy pastą o rolujemy. Można podawać na zimno lub lekko podgrzane.

 

 

(1) Comment

Leave a Comment