LADING

wysokobiałkowy koktajl z mrożoną kawą

Dodający energii i orzeźwiający, wysokobiałkowy koktajl z mrożoną kawą jest tak dobry jak z profesjonalnej kawiarni. Przygotujesz go w zaledwie 5 minut!

Oficjalnie zaczęło się lato. O godzinie 3.30 nad ranem jest na tyle jasno, że w zasadzie szkoda dnia i można wstawać. Oczywiście to dla tych co lubią tego rodzaju ekscesy. Ja lubię pospać chociaż do tej 6.45 w tygodniu i do oporu w weekendy. W weekendy oczywiście budzą nas dzieci, które jak z zegarkiem w ręku budzą się głodne na śniadanie. Ostatnio praktykujemy weekendowe samodzielne przygotowanie śniadań przez dzieci co ma swoje plusy i minusy. Plusem jest to, że możemy pospać parę minut dłużej //lub raczej poudawać, że śpimy// a minusem jest hałas w kuchni i niemały bałagan, który wchodząc zaspani do kuchni zastajemy. Złotego środka nie ma, jak to powiadają mądrzy ludzie: sometimes the only way is through. 

Są takie dni //szczególnie gdy jest upalnie//, kiedy nie bardzo mam rano apetyt i w zasadzie chce mi się tylko pić. Jeść jednakowoż też trzeba //szczególnie w 40 tygodniu ciąży – ding dong!// i wtedy ratuję się koktajlami. Czy koktajlem można się najeść? Na pewno nie aż tak jak owsianką ale można go nieco zagęścić energetycznie, zadbać o dodatek składników wysokobiałkowych i na 2 godziny ma się spokój.

Wysokobiałkowy koktajl z mrożoną kawą ma wszystko to, co uwielbiamy w mrożonej kawie z kawiarni, na którą zazwyczaj nie szczędzimy pieniędzy ⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇

Mocną, prawdziwą kawę, parzoną przez kilka godzin, zamrożoną w postaci kostek lodu, której zawdzięczamy głęboki i intensywny aromat koktajlu. Lód dodatkowo zagęszcza koktajl i sprawia, że jest fantastycznie orzeźwiający.


wysokobiałkowy koktajl z mrożoną kawą
 
Przepis na 1 porcję
Składniki
 • 1 banan (może być banan mrożony)
 • 200 g jogurtu greckiego
 • 100 ml dowolnego mleka
 • 1 łyżka nasion chia
 • 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
 • 5 kostek mrożonej kawy
 • 15 g białka roślinnego (ja używam mieszanki białka konopnego i grochu o smaku waniliowym, słodzonego stewią)
do dekoracji
 • nasiona chia, jogody goji, orzechy laskowe
Przygotowanie
 1. Wszystkie składniki wkładamy do naczynia blendera i miksujemy 2-3 minuty aż konsystencja koktajlu będzie jednolita.
 2. Posypujemy orzechami, nasionami chia bądź odrobiną zmielonej kawy.

 

 

2 komentarze

 • Agnieszka
  Agnieszka
  27 czerwca, 2017 at 1:34 pm

  Bardzo, bardzo, bardzo polecam. Stawia na nogi!!!!

 • Joanna
  27 czerwca, 2017 at 12:40 pm

  Oj, kusisz. Na pewno zrobię albo koktajl mokka☕

Leave a Comment

: