LADING

talerz z przekąskami

No i mamy gości!

PicsArt_01-14-09.13.48

Ciekawie zaaranżowany talerz z przystawkami, będzie z pewnością ozdobą stołu podczas przyjęcia. Na takim talerzu znajdą się najprawdopodobniej takie produkty, które nie będą składnikami głównych dań, za to są chętnie skubane, chrupane, żute przez gości. Jest z pewnoscią mnóstwo sposobów na przygotowanie talerza z przekąskami, oto co używam do przygotowania swojego:

– świeże owoce: poporcjowane tak, aby wygodnie było się nimi poczęstować. Ósemki pomarańczy, winogrona, oliwki, które wymieniam na inne gdy przychodzi nowy sezon. Jeśli chodzi o owoce, raczej nie powinny być bardzo soczyste aby na talerzu nie zrobiła nam się kałuża. Jeśli jednak mamy bardzo dużą ochotę podać kostki mango, zanim położymy je na talerzu, warto przełożyć do dodatkowej miseczki i w okolicy postawić wykałaczki.

– suszone owoce, orzechy: są nieodłącznym składnikiem przekąsek na przyjęciach bo wszyscy je lubią. Dodatkowo, są kolorowe i stanowią ciekawą dekorację stołu. To też zdrowa przekąska bogata w błonnik pokarmowy. Warto umieścić suszone owoce i orzechy na naszym stole, szczególnie jeśli chcemy dać gościom możliwość wybrania zdrowszych przekąsek.

– ser: kto nie lubi sera? Sprytne pałeczki serowe z pewnością ucieszą naszych gości, szczególnie jeśli dodamy im kilka lekkich ale wyrazistych dipów. Ser żółty można zamienić na kulki mini mozzarelli //oddzielna miseczka i wykałaczki!//, które zawierają mniej tłuszczu.

– suche kabanosy: owszem nie należą do lekkostrawnych, są wysokotłuszczowe ale mają pewną przewagę nad wędlinami – są wysuszone. W wędlinach wiele substancji chemicznych wiązanych jest przez wodę. Kabanosy, przez to, że są suche, zawierają dużo mniej chemii. Poza tym, kabanosy kupowane w sklepach z ekologicznym mięsem to już w ogóle inna historia.

Co można jeszcze dodać?

– słupki warzyw: marchew, ogórek, papryka, kalarepka – to najczęściej używane przeze mnie świeże warzywa na przekąski. Są dosyć twarde i dobrze się prezentują na talerzu, są świetne do chrupania.

– paluchy chlebowe, pieczoną tortillę, małe chrupki ryżowe //np. takie z algami morskimi//.

Ważne aby było kolorowo, aby dać wybór gościom między słodkim a słodym, soczystym a do chrupania, do pogryzania i maczania w dipach. Wiecie jaka jest zaleta talerza z przystawkami? Bardzo szybko się go przygotowuje i bez problemu można dołożyć te produkty, które szybciej znikają albo nawet zmieniać składniki podczas trwania przyjęcia. Wszystko zależy od waszej kreatywności.

PicsArt_01-14-09.14.23

Pomysły na przekąski:

20160910_212554 ⇐ pomidorowo-pietruszkowy dip z curry
 PicsArt_06-10-03.52.01 ⇐ pieczone chipsy ziemniaczane
 PicsArt_05-16-03.55.45 ⇐ humus czysta klasyka

Leave a Comment