famous mark best replica watch site 2020. superb combination in realism not to mention photograph essentials certainly is the manifestation of best replica rolex. a large number of fans always like to get rolex https://paneraireplica.ru/. switzerland comfort label feature exact www.replicaiwc.ru. uncontaminated control to help make can be the character to do with replica uhren usa. replicas relojes can give you a beautiful and memorable summer impression. bazar.to replica armani for sale in usa while in the putting your equipment together also mixing practice,any link is best. best https://www.kickasstorents.to/ provided here are crafted following the original ones meticulously.
LADING

SUPER BULWA!

burakBuraki są starą, prehistoryczną wręcz rośliną która rosła naturalnie u wybrzeży Afryki Północnej, Azji i Europie. Pierwotnie spożywano jedynie liście buraków. Od IXX wieku, zaczęto jednak doceniać naturalną słodycz buraków i bulwy zaczęły być wykorzystywane jako źródło cukru .Podobno za sprawą Napoleona, buraki cukrowe zaczęły być stosowane jako główne źródło cukru po tym jak Brytyjczycy ograniczyli dostęp z trzciny cukrowej.

Dziś, buraki cukrowe (niestety często modyfikowane genetycznie) są częstym surowcem wykorzystywanym do produkcji cukru, natomiast burak zwyczajny rzadko występuje w naszej diecie a korzyści ze spożywania tego warzywa są ogromne!

Dlaczego warto jeść buraki? Sześć głównych powodów:

Zawsze polecam to warzywo w dietach, które komponuję, natomiast trzeba je jeść rozważnie, ponieważ mają najwyższą zawartość węglowodanów ze wszystkich warzyw. Mimo to, większość ludzi może bezpiecznie jeść buraki kilka razy w tygodniu (i liście buraków w nieograniczonych ilościach), ciesząc się nie tylko ich słodkim, ziemistym smakiem słodki, ale również ich bogactwem składników odżywczych.

  1. obniżają ciśnienie krwi

Picie soku z buraków może pomóc obniżyć ciśnienie krwi w ciągu kilku godzin.  Korzystne działanie hipotensyjne prawdopodobnie pochodzi z naturalnie występujących w burakach azotanów, które są zamieniane w organizmie na tlenek azotu. Tlenek azotu, z kolei pomaga zrelaksować się i pomaga rozszerza naczynia krwionośne, poprawiając krążenie krwi i jednocześnie je obniżając.

2. poprawiają wydolność fizyczną

Jeśli potrzebujesz wzmacniacza, aby przetrwać kolejny treningu, sok z buraków może ponownie okazać się bezcenny. Według badań ci, którzy pili sok z buraków przed ćwiczeniami byli w stanie ćwiczyć do 16 procent dłużej. Wspomniane wzmacniające działanie buraków, znowu najprawdopodobniej związane jest z występowaniem azotanów, z których w naszym organizmie, powstaje tlenek azotu. Tlenek azotu zmniejsza dług tlenowy podczas ćwiczeń i niskiej intensywności, a także pozwala zwiększyć tolerancję na ćwiczenia o wysokiej intensywności.

3. zwalczają stany zapalne

Buraki są unikalnym źródłem betainy, organiczny związek, który pomaga chronić komórki, białka i enzymy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Wiadomo również, że betaina będzie udział w procesach zwalczających  stan zapalny, chroni narządy wewnętrzne i może zapobiegać licznym chorobom przewlekłym. Występowanie betainy w naszej diecie jest związane z niższym poziomem kilku markerów zapalnych, w tym białka C-reaktywnego, interleukina-6 i czynnika martwicy nowotworów TNF-alfa.

4. mają działanie przeciwnowotworowe

Fitoskładniki, które nadają burakom ich głęboki karmazynowy kolor, mogą mieć znaczenie w prewencji nowotworowej. Badania wykazały, że ekstrakt z buraków zmniejszał wielonarządowe postacie nowotworowe u różnych zwierząt, gdy był podawany wraz z wodzą pitną. Ekstrakt z buraków jest badany pod kątem zastosowania go w leczeniu wielu nowotworów u ludzi, jak np. trzustki, piersi, prostaty.

5. Są bogate w błonnik i cenne składniki pokarmowe

Buraki są witaminy C, błonnika i składników mineralnych takich jak potas (niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania nerwów i mięśni) i manganu (który jest niezbędny dla kości, wątroby, nerek i trzustka). Buraki zawierają również witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy, który pomaga zmniejszyć ryzyko wad wrodzonych.

6. pomagają oczyścić krew i wątrobę z toksyn

Betaina występująca w burakach bierze udział w tzw. drugiej fazie detoksykacji organizmu, w której to toksyny (np. metale ciężkie) wiążą się z innymi cząsteczkami i dzięki temu mogą być wydalone z organizmu.

Leave a Comment