LADING

środki czyszczące do przygotowania w domu

 

Skuteczne środki czyszczące do przygotowania w domu to roztwory z bardzo podstawowych składników, które zastąpią sklepowe nieraz toksyczne specyfiki. Jako mama czwórki dzieci dużo przykładam uwagi do tego aby nasz dom był bezpieczny. Odkąd pamiętam zawsze starałam się aby ich ubrania, buty oraz tkaniny, z których uszyta jest pościel, wszelkie inne tekstylia pochodziły z dobrych źródeł, nie powodowały uczuleń, podrażnień.

Kolejno każde kolejne elementy w naszym domu, staram się wybierać świadomie zarówno pod kątem bezpieczeństwa dla rodziny jak i środowiska. Jak możecie się domyślać, w moim domu nie ma czystych luster, idealnie startych blatów kuchennych ani błyszczącej łazienki. Jest chaos, bałagan i dużo osób na 1m2. Zwłaszcza kiedy nasze dzieci koniecznie muszą bawić się wszystkie w pokoju rodziców i to wszystkimi zabawkami jakie posiadają.

Sprzątanie w naszym domu jest konieczne aby przetrwać i mieć jako takie poczucie, że ma się kontrolę nad sytuacją :’-D.

Dlatego od jakiegoś czasu wypróbowujemy skuteczne środki czyszczące do przygotowania w domu, które samodzielne robimy w 2 minuty i stosujemy zamiast sklepowych detergentów.

Wśród mieszanek jakie polecam i uważam je za równie skuteczne jak sklepowe (albo nawet bardziej!) jest kilka:

  • Uniwersalny płyn czyszczący – do mycia mebli i blatów kuchennych, mebli łazienkowych, mebli dziecięcych oraz innych powierzchni.

    250 ml octu, 1800 ml wody destylowanej, 2 łyżki sody oczyszczonej. Woda destylowana jest bardzo dobrym rozpuszczalnikiem dla pozostałych składników, ocet usuwa tłuszcz i brud a soda oczyszczona usuwa plamy. Do tej mieszanki można dodać kilka kropel ulubionego olejku np. lawendowego.

  • Płyn czyszczący do łazienki

    500 ml wody destylowanej, 2 łyżki olejku drzewa herbacianego. Olejek drzewa herbacianego ma właściwości antybakteryjne. Po wymieszaniu składników trzeba poczekać 30 minut i roztwór jest gotowy do użycia.

  • Płyn do mycia szyb

    125 ml octu, 750 ml wody destylowanej, 125 ml wódki. Do tego można dodać olejek eteryczny, doskonale sprawdza się olejek miętowy!

Leave a Comment