LADING

sposób na jajka w koszulce

PicsArt_09-29-08.36.40Jajko w koszulce od zawsze kojarzy mi się z rarytasem, który umieją przyrządzić tylko prawdziwi mistrzowie kuchni. W dodatku znam kilka sposobów na przygotowanie jajek w koszulce i każdy z nich ma wpisane bardzo duże ryzyko niepowodzenia. Jeśli prawdopobieństwo porażki jest tak duże to znaczy, że sposób jest zwyczajnie kiepski. Osobiście nie uznaję w kuchni rozwiązań, które zwiastują porażkę. Życie jest trudne, jedzenie powinno być łatwe, tak brzmi moje motto odkąd prowadzę własną działalność.

Dlatego zdadzę wam sekret jak w łatwy sposób przygotować eleganckie i dietetyczne jajko w koszulce. Bez tłuszczu, przygotowane na wodzie.

Pierwsza najważniejsza sprawa: jajka w koszulce udają się jedynie ze ŚWIEŻYCH jajek. Czyli takich, które po rozbiciu skorupki mają zwarte i jędrne białko a nie wodniste i rzadkie.

Druga sprawa to odpowiedni słoik a właściwie jego nakrętka. Ja korzystam ze słoika MASON BALL, 455 ml który ma tak jak wiele innych modeli tego słoika bardzo sprytną dwuczęściową nakrętkę, tak jak pokazałam na zdjęciu poniżej.

PicsArt_09-29-08.41.43PicsArt_09-29-08.42.16Ta część, która wygląda jak obręcz, przyda nam się jako foremka.

A teraz krok po kroku co należy zrobić aby przygotować jajko w koszulce:

Bierzemy niewielki rondelek, wkładamy do niego nakrętkę. Wlewamy do rondelka tyle wody aby tylko przykryła nakrętkę.

PicsArt_09-29-08.42.51

Zagotowujemy wodę, wyłączamy gaz pod garnkiem. Bardzo ostrożnie rozbijamy jajko i wlewamy je do środka nakrętki będącej w rondelku. Ważne jest to aby wcześniej wyłączyć gaz pod rondelkiem, w innym razie syrowe białko będzie wirowało razem z bąbelkami powietrza po całym garnku. Przykrywamy garnek i czekamy 4,5 minuty. W tym czasie gorąca woda robi za nas całą robotę. Aby wyjąć jajko z wody, wystarczy podważyć jajko razem z nakrętką przy pomocy łopatki bądź cedzaka. Jajko kładziemy na talerzu i delikatnie wyjmujemy z nakrętki. Tym sposobem mamy pyszne i delikatne jajko w koszulce na śniadanie.

PicsArt_09-29-08.40.16

Leave a Comment