LADING

śniadaniowy koktajl mocca

PicsArt_02-10-09.04.26

Jako pracująca mama trójki przedszkolaków, z których dwójka ma dodatkowe zajęcia 2 albo 3 razy w tygodniu moje poranki często wyglądają tak:

– wstaję o 6:00 rano i mam 25 minut na przygotowanie się do pracy oraz zrobienie śniadania dla całej rodziny

– budzę dzieci //czasem wstają chętnie, czasem zajmuje im to 20 minut// pilnuję aby zjadły śniadanie, ubrały się, nie zasypiały albo nie biły przy ubieraniu. Potem myjemy zęby.

– w międzyczasie pakuję nam do pracy obiad//kanapki//sałatkę//owoce – to jest bardzo różnie.

– mój najmniej ulubiony punkt poranka: ubieranie we wszystkie kombinezony, buciory, szaliki, czapki //”mamo nie mogę znaleźć rękawiczek!!!”// albo //”mamo nie mogę znaleźć zabawki”, „gorąco mi!!!”// itp.

Nie zdaża mi się wychodzić z domu bez śniadania ale czasem po zwykłych płatkach kukurydzianych na mleku, czuję się głodna po godzinie.

PicsArt_02-10-08.58.40

Dlatego bardzo urządzają mnie rozwiązania na szybkie i pożywne śniadania, które dodają mi energii. Szybkie oznacza, że mam jakieś 3-4 minuty na ich przygotowanie. Szybki koktajl z dodatkiem kawy i kakao to naprawdę dobry sposób by sobie dogodzić gdy budzik dzwoni wtedy kiedy jest jest jeszcze zupełnie ciemno. Wiece co mam na myśli?

PicsArt_02-10-09.01.20

śniadaniowy koktajl mocca
 
Przepis na 1 porcję
Składniki
  • 1 i ½ łyżeczki gorzkiego kakao
  • 1 łyżeczka kawy (ja używam kawy zbożowej)
  • 1 banan
  • 150 g jogurtu greckiego
  • 100 ml dowolnego mleka
  • kilka kropel ekstraktu waniliowego
  • 1 łyżka płatków owsianych
Przygotowanie
  1. Wszystkie składniki wkładamy do naczynia blendera i dokładnie miksujemy. W okresie letnim można dodać do koktajlu kilka kostek lodu.

 

Leave a Comment

: