LADING

ogórkowa agua fresca

Orzeźwiająca, lekko słodka ogórkowa agua fresca to gasząca pragnienie owocowo-warzywna lemoniada. Świetna na wiosnę i lato!

ogórkowa agua fresca

Agua fresca czyli „świeża woda” to popularny napój w krajach hiszpańskojęzycznych. Istnieje ich niezliczona ilość wersji. Cechą charakterystyczną jest to, że agua fresca zawiera świeże soki z owoców i/lub warzyw, lód, limonę/cytrynę oraz często miętę.

Ogórkowa agua fresca jest jedną z najprostszych. Dosłownie 5 minut wystarczy aby ją przygotować. Połączenie ogórka i limonki jest zdecydowanie doskonałe.

Wystarczy obrać ogórki, dodać wody, sok z limonki ew. dosłodzić i wszystko razem zmiksować. Agua fresca serwowana jest w szklankach z lodem lub lód kruszy się podczas miksowania wszystkich składników. Wtedy powstaje coś podobnego do granity.

Do przygotowania agua fresca używam blendera SilverCrest Nutrition, który świetnie rozdrabnia koktajl i sprawia, że napój jest gładki i jednorodny.

ogórkowa agua fresca

U nas ta wersja lemoniady bardzo smakowała dzieciom. Dla dorosłych można przygotować wersję z alkoholem dodając nieco ginu, wermutu czy martini. Absolutna pycha!

ogórkowa agua fresca

Co więcej – intensywnie zielony kolor ogórkowej agua fresca jest również bardzo zachęcający! Świetnie ugasi pragnienie i nawodni.

Inne orzeźwiające napoje na ciepłe dni:

ogórkowa agua fresca

Orzeźwiająca, lekko słodka ogórkowa agua fresca to gasząca pragnienie owocowo-warzywna lemoniada. Świetna na wiosnę i lato!
Czas przygotowania 5 minuty
Czas gotowania 2 minuty
Czas przygotowania całego przepisu 7 minuty
Porcje 4

Składniki  

  • 4 świeże ogórki gruntowe lub 2 ogórki angielskie (długie) obrane ze skóry lub nie - wg upodobań
  • 2 limonki
  • po 3 kostki lodu na porcję
  • 600 ml wody lub więcej jeżeli napój ma być rzadszy
  • 2 łyżki ksylitolu lub innego słodzika
  • plasterki ogórka do dekoracji

Instrukcja

  • Ogórka kroimy na duże cząstki. Ja obieram ogórka ze skóry natomiast można ją zostawić.
  • Wyciskamy sok z limonek. Następnie wszystkie składniki umieszczamy w kielichu blendera lub wysokim, wąskim naczyniu, np. dzbanku, jeżeli używamy blendera ręcznego.
  • Wszystko dokładnie blendujemy i miksujemy, z wyjątkiem lodu. Lód przekładamy do szklanek i porcjujemy agua fresca. Dekorujemy świeżymi plasterkami ogórka. Serwujemy od razu.

ogórkowa agua fresca

 

 

(1) Comment

Leave a Comment