LADING

marchewkowy koktajl na piękną skórę

Eksplozja aromatów i smaków, która odżywi twoją skórę. Ten marchewkowy koktajl na piękną skórę kładzie na łopatki wszystkie inne karotki!

Marchewkowy koktajl na piękną skórę

 

Oto koktajl do zadań specjalnych, przywracający skórze blask i zapewniający potężny zastrzyk witamin i antyoksydantów. Składa się zaledwie z 4 składników natomiast ich połączenie daje niesamowicie orzeźwiający smak. Wprost idealny gdy potrzebujemy czegoś orzeźwiającego, mocno owocowego, co pobudzi nasze zmysły.

Gdy obierałam i kroiłam marchew i owoce, moja rodzina wchodząc do kuchni pytała: „co tak wspanisle pachnie?”, albo „nie wiem co tobisz mamo ale na pewno to będzie pyszne”. Ekplozja intensywnych zapachów mango, truskawek i pomarańczy wirowała w powietrzu omamiając nas wszystkich. Przesadzam? Spróbujcie tego koktajlu!!!!!

Marchewkowy koktajl na piękną skórę

 

A co sprawia, że marchewkowy koktajl jest tak dobry dla naszej skóry? Rozbijmy składniki na czynniki pierwsze:

 • Marchew – nasz organizm potrafi konwertować zawarty w marchwi beta karoten do retinoidów, które są silnymi antyoksydantami.
 • Truskawki – są bardzo dobrym źródłem witaminy C, która jest podstawowym przeciwutleniaczem w naszym organizmie oraz jest niezbędna do wytwarzania kolagenu.
 • Mango – to prawdziwa skarbnica witamin. Tylko filiżanka pokrojonego mango, dostarcza nam 75% dziennego zapotrzebowania na witaminę C, 25% dziennego zapotrzebowania na witaminę A, oraz mniejszą ale znaczącą zawartość witamin E, K i B (tiaminy, ryboflawiny, niacyny, witaminy B6, folianów i kwasu pantotenowego).
 • Pomarańcze – dobre źródło witaminy C oraz flawonoidów, które przyspieszają wzrost nowych komórek.

Marchewkowy koktajl na piękną skórę

 

Pycha!

marchewkowy koktajl na piękna skórę
 
Przepis na 5 sporych porcji
Składniki
 • 5-6 średnich marchewek ( ew. 300-400 ml świeżo wyciśniętego soku z marchwi)
 • 4 mango
 • 500 g truskawek
 • 3 pomarańcze
Przygotowanie
 1. Marchewki obieramy ze skóry i przy pomocy sokowirówki, wyciskamy z nich sok. Tak samo w przypadku pomarańczy. Ten krok jest szczególnie ważny w przypadku pomarańczy - chcemy pozbyć się białych włókien, które są źródłem gorzkiego smaku.
 2. Do powstałego przecieru marchwiowo-pomarańczowego wrzucamy obrane mango i truskawki i wszystko dokładnie miksujemy.
 3. Koktajl wyśmienicie smakuje z kostkami lodu lub nieco schłodzony.

 

 

Leave a Comment

: