LADING

lody piña colada

Słodkie, kremowe i w dodatku w 100% z roślinnych składników lody pina colada. Dla dorosłych wersja z odrobiną rumu, dla dzieci z rokiem z cytryny. Pycha od pierwszego gryza!

To będzie długie i gorące lato moi drodzy. Wiem, że jest dopiero koniec maja i lato nie zawita do nas jeszcze przez 3 tygodnie ale wierzcie mi – wszyscy jeszcze będziemy tęsknić za tą delikatną wiosenną temperaturą i orzeźwiającym wiatrem. I wtedy będziemy szukać cienia, orzeźwienia w litrach wypijanej wody, oranżad, moczeniu w basenie. I na tym w skrócie polega lato. I jeszcze na jednej rzeczy – na jedzeniu lodów!

Lody pina colada są o tyle fajne, że można je przygotować na wieczorne koktajlowanie dla dorosłych dodając niewielką ilość rumu, można pozostawić je  w wersji jaką ja przygotowałam – czyli zamiast rumu sok z cytryny. Tak samo dobrze smakują w wersji bezmlecznej //mleczko kokosowe to jest to w tej sytuacji!// albo z dodatkiem jogurtu. Jeśli lubicie wiórki kokosowe, możecie śmiało dodać kilka łyżeczek do masy lodowej przed zamrożeniem i poczuć się jak na tropikalnych wakacjach.


lody piña colada
 
Przepis na 6 foremek do lodów z IKEA
Składniki
 • 150 ml mleczka kokosowego
 • ok. 200 g świeżego ananasa
 • sok z ½ cytryny
 • 1 łyżka ksylitolu
Przygotowanie
 1. Wszystkie składniki na lody miksujemy w blenderze. Rozlewamy równomiernie do foremek na lody i wstawiamy do zamrażalnika na około 4-5 godzin.
 2. Po 1 godzinie mrożenia wkładamy patyczki drewniane (jeśli ich używamy). Jeśli używamy patyczków kompatybilnych z foremkami, można je włożyć od razu.

Także powiem tyle, że jestem gotowa na lato, ponieważ w moim zamrażalniku mam kilka porcji lodów pina colada i żaden upał mi nie straszny … no może do czasu aż lody się skończą, ale to zawsze mogę zrobić kolejną porcję!

 

 

2 komentarze

 • Agnieszka
  Agnieszka
  2 czerwca, 2017 at 9:51 am

  Dziękuję, już poprawiłam 🙂

 • Paulina
  2 czerwca, 2017 at 6:26 am

  Lody wyglądają przepysznie, na pewno wypróbuję <3
  P.S. Internet zjadł gramaturę ananasa 😛

Leave a Comment

: