LADING

koniec z niespełnionymi postanowieniami noworocznymi

postanowienie noworoczne

Ogłaszam koniec z niespełnionymi postanowieniami Noworocznymi. Przeczytaj ten krótki tekst i zainspiruj się do zmian, którym podołasz!
Szczęśliwego Nowego Roku!

Każdego roku 45% Polaków podejmuje się Noworocznych postanowień. A postanowienie Noworoczne nr 1 to? Macie rację: Schudnę!

Niestety tylko 8% wszystkich, którzy próbują zrealizować swoje postanowienia, faktycznie się udaje. Ale ten rok, to będzie twój rok, prawda? Tak bardzo chcesz zmian, że dopniesz swego!

Nowy Rok to taka domyślna obietnica, lepszego życia. Życia, które tak naprawdę moglibyśmy wieść gdybyśmy wystarczająco mocno się postarali. Gdy w głowie pojawia się nam mocne postanowienie zmian, tak najczęściej wygląda scenariusz pierwszych tygodni stycznia: zapisujemy się na siłownię ( na którą nieraz nas nie stać), jedziemy na weekendowy boot camp (po którym kuśtykamy przez kolejny tydzień) bądź stosujemy tygodniową dietę sokową, tzw. cleanse (po której zakończeniu czujemy się bardziej wycieńczeni niż oczyszczeni). I jakimś trafem w lutym wracamy do punktu wyjścia. Jemy dania na wynos z pobliskiej knajpy na kolację a lansiarskie ciuchy na fitness gdzieś nam się zakopują w szafie. I tak bardzo się staraliśmy i co? Co z tego wyszło? Prawda jest taka, że w taki sposób, gramy w z góry przegraną grę.

Ale…

… istnieją racjonalne sposoby na to, aby Noworoczne postanowienia wcielić w życie i przełamać stereotyp. W przypadku, gdy podejmujemy decyzję, że chcemy schudnąć, raz na zawsze, jesteśmy poważnie zdeterminowani, warto uświadomić sobie, że odchudzanie nie jest jedynie zwykłym postanowieniem. Ma służyć przede wszystkim poprawie zdrowia i kondycji. Należy skupić się na całym procesie a nie samym celu.
Poniżej przedstawiam 6 rozsądnych wskazówek jak przełamać postanowieniową chandrę i dopiąć swego. Są to wskazówki dla każdego i absolutnie każdy może się do nich zastosować. Oprócz tego są bardzo łatwe i przyjazne.

1. Jedz białko i błonnik na każdy posiłek. Twój całodzienny jadłospis powinien się składać z 3 głównych posiłków oraz dwóch przekąsek i wszystkie one powinny się składać z białka i błonnika pokarmowego. Dzięki nim szybko i na długo będziesz czuł się syty. Przepisy na proste i pyszne posiłki znajdziesz na tej stronie!
Wskazówka: nie dopuść do uczucia pragnienia, jest to często mylone z uczuciem głodu. Zawsze miej przy sobie wodę do picia.

2. Chodź (co najmniej 10 000 kroków dziennie). Możesz chodzić nawet kiedy rozmawiasz przez telefon, wyprowadzasz psa, idziesz na dalszy przystanek autobusowy lub robisz zakupy. Lepiej wykonywać systematyczne ćwiczenia w ciągu dnia, o mniejszym obciążeniu, niż cały dzień siedzieć przy biurku i intensywnie ćwiczyć przez godzinę. I karnet na siłownię można z powodzeniem zastąpić tańszym krokomierzem.
Wskazówka: zaproś znajomych do wspólnego liczenia kroków. Zobaczcie komu uda się zrobić ich najwięcej w ciągu tygodnia.

3. Zadbaj o co najmniej 7 godzin snu. Gdy jesteś niewyspany, nie tylko nie masz siły aby się ruszać i spalać kalorie, ale udowodniono, że osoby niewyspane, dużo częściej dokonują złych wyborów żywieniowych.
Wskazówka: czy wiesz, że niebieskie światło oraz światło emitowane przez urządzenia elektroniczne to wrogowie dobrego snu? Zaburzają hormonozależny cykl snu i czuwania. Pozbądź się telefonów, tabletu, komputera z sypialni kiedy idziesz spać.

4. Codziennie wykonuj ćwiczenia wytrzymałościowe przez co najmniej 5 minut.
Tylko tyle? Zamiast 3 razy w tygodniu męczyć się przez godzinę na siłowni możesz codziennie poświęcić 5 minut na przysiady, wykroki, pompki czy ćwiczenie bicepsów.

5. Rób mądre zakupy.
Nie kupuj produktów, których sam nie chciałbyś jeść, bądź które mogą zniweczyć twoje starania o szczuplejszą sylwetkę. Gdy zaopatrzysz swoją spiżarnię w zdrowe i wartościowe produkty, złe wybory żywieniowe przestaną być twoim problemem. Jeśli nie mieszkasz sam, poinformuj rodzinę, współlokatora o zmianach jakie wprowadzasz. Może dzięki tobie oni też poprawią jakość swojej diety.

6. Wyłącz facebooka.
Przerwij cykl uzależnienia od technologii na godzinę dziennie i wykorzystaj ten czas na inne aktywności: zabawę z dziećmi, spacer, ćwiczenia oddechowe lub sprzątanie. Oszczędź sobie bombardujących maili i powiadomień z portali społecznościowych. Czy wiesz, że ten drobny gest może znacząco obniżyć twój poziom stresu? To z kolei bardzo sprzyja redukcji masy ciała. Spróbuj przez 5 minut posiedzieć w ciszy z zamkniętymi oczami i skupić na swoim oddechu. Od razu poczujesz się zrelaksowany!

Comments are closed here.