LADING

Jadłospis dla przedszkola

 

Każdy kto ma dzieci, bądź pracuje dziećmi, wie, że aby dziecko dobrze się rozwijało i w pełni korzystało z atrakcji jakie niesie każdy dzień – potrzebuje pełnowartościowych posiłków. Dziecko w wieku przedszkolnym jest w fazie intensywnego rozwoju nie tylko fizycznego ale także intelektualnego. Dzięki zdrowej diecie przedszkolak mniej choruje, jest bardziej aktywny na podczas zajęć i jest radosny. Dlatego, w miejscu takim jak przedszkole, gdzie dziecko spędza większość dnia, bardzo ważne jest aby podawane posiłki, były pełnowartościowe, urozmaicone o zachęcały do jedzenia. Jak zapewnić dzieciom prozdrowotny charakter posiłków? Zapraszam do zapoznania się moją ofertą edukacyjną, stworzoną ze szczególną troską dla przedszkoli.

Miesięczny jadłospis dla przedszkola

– przygotowany czterotygodniowy jadłospis dla dzieci, z dokładnymi recepturami przeliczonymi na jedną porcję (przepisy można łatwo modyfikować w zależności od ilości dzieci w przedszkolu w danym dniu). Jadłospis jest opracowywany na 20 dni, każdy dzień składa się ze śniadania, obiadu (zupa, drugie danie, kompot) oraz podwieczorek. Jadłospis uwzględnia ulubione dania dzieci, zawiera proste przepisy na atrakcyjne posiłki, bazuje na kuchni bezcukrowej. Dania mogą uwzględniać wersję bezmleczną, bezjajeczną oraz bezglutenową.

Cena jadłospisu: 700 zł netto

Warsztaty dla dzieci

Zajęcia warsztatowe dla dzieci z elementami wspólnego gotowania, w oparciu o produkty, które przyniosą dzieci (wcześniej informacja do rodziców). Dzieci podczas zajęć w formie zabawy uczą się jak ważne jest zdrowe odżywianie każdego dnia, a w szczególności jedzenia warzyw i owoców. Mogę przygotować dla Państwa warsztaty dla grup przedszkolnych z różnej tematyki:

zjadłem dziś tęczę – dzieci podczas zajęć przygotowują kolorowe desery oraz kanapki zgodnie z zasadą, że urozmaicona (kolorowa) dieta jest dla nas najzdrowsza. W ruch pójdą warzywa i owoce, z których wyczarujemy smaczne, wesołe i zachęcające potrawy, które dzieci będą mogły samodzielnie przygotować w domu. Każde dziecko otrzyma dyplom „Zjadłem dziś tęczę” oraz przepisy na potrawy, które przygotowywało podczas warsztatów. Warsztaty są szczególnie korzystne, dla grup, w których dzieci niechętnie jedzą warzywa i owoce.

słodycze bez cukru – czy można zrobić nutellę albo wilgotne, pyszne czekoladowe pralinki bez cukru? Bez cukru można zrobić znacznie więcej, można w ogóle wyeliminować go ze swojego jadłospisu. Podczas tych zajęć, w formie zabawy, dzieci nauczą się jak cukier szkodzi zdrowiu oraz samodzielnie (pod okiem wychowawczyń i Dietetyka) przygotują pyszne słodkości, nie używając przy tym cukru. Po warsztatach każde dziecko otrzyma dyplom Słodkiego dziecka bez cukru, oraz zbiór przepisów na słodycze bez cukru do zabrania do domu.

Czas warsztatów ustalany jest z wychowawcą grupy. Zazwyczaj jest to około 90 minut.

Cena zajęć: 400 zł /grupę netto

Dla Rodziców

Nauka zdrowych nawyków żywieniowych zaczyna się w domu. Jeśli dziecko nie otrzymuje w domu zdrowej urozmaiconej diety, bardzo trudno jest je przekonać np. Paniom Przedszkolankom aby zjadło zupę lub surówkę. Spotkanie Dietetyka z Rodzicami, jest bardzo dobrym pomysłem dla przedszkola, któremu zależy na dobru dziecka także poza placówką. Kto powiedział, że przedszkole uczy tylko dzieci? Rodzice też z pewnością skorzystają z wiedzy, na temat jak zdrowo odżywiać i tym samym okazywać troskę i miłość swoim dzieciom.

Istnieje możliwość przygotowania spotkania o tematyce, jaka będzie dla Państwa aktualnie potrzebna.

Moje propozycje:

– Słodkie słodycze bez cukru (z elementami degustacji)

– Jak żywić przedszkolaka. Zbiór zasad w pigułce

– Jak wzmacniać odporność dziecka dietą

Po prelekcji każdy rodzic otrzyma broszurę ze zdrowymi pomysłami na różne potrawy np.: tort urodzinowy, przekąski na spacery, dłuższe podróże samochodem itp. Czas prelekcji to około 1 godzina plus ew. czas na pytania.

Cena prelekcji: 450 zł netto

Cena prelekcji z degustacją: 600 zł netto