LADING

herbata ze świeżej mięty

Herbata ze świeżej mięty – orzeźwiający napój zarówno na zimno jak i na ciepło. Pozwala ukoić nerwy oraz zmęczony żołądek, pomaga w koncentracji.

Herbata ze świeżej mięty

To co ostatnio czytałam o mięcie sprawiło, że prawie oczy wyleciały mi z orbit. Czy wiecie, że w Japonii w niektórych biurach pompuje się powietrze o zapachu mięty ponieważ udowodniono, że pomaga to zredukować stres u pracowników, sprzyja dobrej koncentracji i dzięki temu zwiększa wydajność pracy? Co więcej na giełdzie w Tokio używa się mięty pieprzowej do odświeżania powietrza aby dodać wigoru pracownikom.

Właśnie wyposażyłam was w niezbity argument dlaczego KONIECZNIE wszyscy powinniśmy pić herbatę z mięty ?.

Wyobraźmy sobie teraz warszawskie biurowce napełnione miętowym powietrzem a w nich ludzie na pełnym luzie zmóżdżają się i wyrabiają 150% normy. Czy są tu jacyś kierownicy/dyrektorzy/menagerowie? Od dziś nie kupujcie kawy dla pracowników – mięta to jest nowa mała czarna ?.

Herbata ze świeżej mięty

Przez długie lata zwykłam pijać ekspresową miętę z torebki ale mięta zebrana na działce pod lasem to jest jak przejście przez szafę do Narnii. Nie chcesz wracać. W Narnii jest magia, jest szczęście i życie pisane bajką.

Za 2 dni mam ważny egzamin – będę zdawać Certificate of Proficiency in English. Zgadnijcie co będę popijać przez najbliższe kilkadziesiąt godzin? Dokładnie tak! Moim napojem mocy będzie herbata ze świeżej mięty! Nie żebym od tego uzależniała wynik egzaminu //ech to dopasowywanie paragrafów w artykule ?// ale skoro Japończycy inhalują się miętą na giełdzie …? Czy coś może pójść nie tak? ?

Herbatę przygotowuję ze świeżych, zebranych na działce liści mięty – nie z tej sprzedawanej w krzaczkach w marketach. To jest co innego. Liście dzikiej mięty są podłużne, skręcają się i są nieco szarawe. Po zalaniu wrzątkiem puszczają piękny zielony kolor nie wspominając o aromacie ❤.

Herbata ze świeżej mięty

herbata ze świeżej mięty
 
2 porcje
Składniki
  • niewielka garść świeżych liści mięty
  • 500 ml wrzątku
dodatki
  • sok z cytryny //herbata na ciepło//
  • kostki lodu //herbata na zimno//
  • ksylitol //jeśli chcesz//
Przygotowanie
  1. Liście mięty umieszczamy w dwóch filiżankach i zalewamy je wrzątkiem.
  2. Przykrywamy spodeczkami pozostawiamy do zaparzenia na około 15 minut.
  3. Jeżeli pijesz herbatę na ciepło możesz spróbować jej z sokiem z cytryny.
  4. Jeżeli będziesz pić miętę na zimno - dodaj kilka kostek lodu - to dopiero orzeźwienie!

Herbata ze świeżej mięty

 

 

Leave a Comment

: