LADING

gotowana edamame

Gotowana edamame to szybka i pyszna wegańska przekąska. Do przygotowania potrzebna jest tylko soja edamame i sól.

gotowana edamame

 

Jedną z pierwszych restauracji jakie odwiedzę po covid’zie to będzie Yata Ramen. Najlepszy ramen jaki jadłam. Absolutnie przepyszny i niezwykle sycący. Pierwszy raz zabrał mnie do Yata mój brat i nie spodziewałam się, że tak mi zasmakuje. Świadczą o tym kolejki, które codziennie ciągną się przed malutkim lokalem, głodnych entuzjastów kuchni azjatyckiej.

W Yata Ramen jadłam też swoją pierwszą gotowaną edamame, która jest przepyszną przystawką. Oczywiście edamame nie jest produktem, który znajdzie się w pierwszym warzywniaku lub markecie. Ja najczęściej zaopatruje się w mrożoną edamame kiedy w marketach są tygodnie kuchni azjatyckiej. W większych supermarketach powinna ona być dostępna stale, warto poszukać.

Jak przygotować gotowaną edamame? Niezwykle łatwo!

gotowana edamame

Niezależnie czy korzystamy ze świeżej czy mrożonej postaci, wrzucamy strąki na gotująca się wodę na około 3-5 minut. Następnie wyjmujemy z wody na sitko. Na talerzu lub w misce mieszamy edamame z solą morską. Wkładamy strąki do ust, przygryzamy lub ściskamy lekko aż nasiona soi wyskoczą. Dzięki temu sól znajdująca się na strąkach podkręci smak samej soi.

gotowana edamame

Gotowana edamame jest bardzo sycąca. Mała torebka ważąca ok 250g jest porcją dla około 2 osób.

Wypróbuj edamame z tymi pysznymi dipami:

gotowana edamame

Porcje 2

Składniki  

 • 250 g mrożonej soi edamame
 • sól morska

Instrukcja

 • Zagotowujemy w garnku wodę. Na gotującą się wodę wrzucamy strąki soi edamame. Może to być soja mrożona - nie trzeba jej rozmrażać.
 • Soję gotujemy około 3-5 minut. Następnie odsączamy na sicie i przekładamy do miski. W mice posypujemy strąki solą morską. Gotowe!

gotowana edamame

 

 

2 komentarze

 • Agnieszka
  Agnieszka
  23 lipca, 2022 at 10:28 am

  Już poprawione 😉

 • Anna
  14 maja, 2022 at 7:29 pm

  A kiedy smażyć? Bo miało być „smażona edamame”.

Leave a Comment