LADING

energetyzujący koktajl jagodowy

koktajl jagodowy_1

Pokochacie ten koktajl jagodowy. Jest niezwykle smaczny dlatego nie ma tu żadnych bananów, które mogłyby zagłuszyć wykwintny smak owoców jagodowych. Możecie się przygotować na to, że będziecie go sonie przygotowywać kilka razy w tygodniu i ciągle będzie wam mało. Powiem wam w sekrecie, że tez jestem aktualnie pod wpływem tego pysznego leśnego smaku. A dlaczego?

Czy miewacie takie dni, kiedy czujecie się ociężali po ilości i jakości jedzenia? Za dużo makaronu, pizzy, zawiesistych sosów, kanapek i słodkich bułek kupionych w biegu, znowu zawiesistych sosów, obiadów kupionych u Pana Kanapki i tak można wymieniać bez końca. Pod koniec takiego maratonu pełnego pustych kalorii, nasz brzuch odmawia posłuszeństwa wydymając się w geście protestu a my sami nie mamy siły na nic, jak tylko klapnąć na fotel i zasnąć.

Jak się podnieść z takiego „nic nie chcenia”? Pozbyć się nadmiaru oczyszczonej mąki, cukru i tłuszczu zwierzęcego i chlupnąć pyszny koktajl z bogactwem witamin, przeciwutleniaczy a co chyba najwspanialsze – istną eksplozją smaku. Połączenie malin, truskawek i borówek //które można wymiennie stosować jagodami// daje nieodparte poczucie obcowania z naturą i to stawia nas na nogi. Do owoców można dodać na co tylko mamy ochotę: wodę koksową, maślankę , jogurt grecki, kilka kostek lodu. Jeśli zdecydujecie się na jogurt, odrobina ekstraktu waniliowego może wynieść wasz koktajl na jeszcze wyższy poziom.

koktajl jagodowy_3

Poza sezonem, można spokojnie skorzystać z owoców mrożonych. Ja dla przykładu użyłam mrożonych malin. Zastosowanie mrożonych owoców w koktajlach dodatkowo dodaje nam gęstości i lodopodobnej tekstury. która jest bardzo atrakcyjna i smakowita. Po zmiksowaniu wszystkich składników dobrze jest spróbować czy koktajl jest dla nas wystarczająco słodki. Jeśli rzeczywiście jesteśmy daleko poza sezonem na owoce jagodowe, możemy sobie pozwolić na dosłodzenie koktajlu naturalnym, prawdziwym miodem najlepiej z ze znanego źródła. Miód z supermarketu jest zazwyczaj mieszaniną wielu miodów z różnych krajów. Transport i przechowywanie miodów produkowanych na skale przemysłową sprawia co sprawia, że właściwości zdrowotne tego produktu zwyczajnie giną na kolejnych etapach przetwarzania.

borówki_2

Bardzo zachęcam was do wypróbowania tego smakowitego, zdrowego, fioletowego, orzeźwiającego, owocowego napoju.

energetyzujący koktajl jagodowy
 
Przepis na 2 porcje
Składniki
  • 150 g mrożonych malin
  • 5 truskawek
  • 100 g borówek bądź jagód
  • 200 ml maślanki/jogurtu greckiego bądź wody kokosowej
  • ew. łyżeczka ekologicznego miodu do dosłodzenia
  • ew. kilka kostek lodu
Przygotowanie
  1. Wszystkie składniki miksujemy dokładnie używając blendera. Koktajl doskonale smakuje z kostkami lodu. Dodatkowe porcje można przechowywać w lodówce w szczelnie zamkniętym naczyniu około 8 godzin (np w szklany słoiku z nakrętką)

 

Leave a Comment

: