Dietetyk rodzinny

czekoladowe żaby Harryego Pottera

Czekoladowe żaby Harryego Pottera to świetny pomysł na prezent dla miłośników książek o najsłynniejszym czarodzieju. Dzięki instrukcji DIY zrobisz żaby samodzielnie w domu.

Ten post długo czekał na swoją publikację. W zasadzie nie jest to typowy przepis a bardziej projekt DIY, natomiast w każdej rodzinie jest choć jeden zagorzały fan Harry’ego Pottera. I to dla tych wszystkich fanów, dużych i małych umieszczam instrukcję, jak zabijając czas w zimowe wieczory, zrobiłam czekoladowe żaby Harryego Pottera.

Nie będę ukrywać, że pomysł na zrobienie czekoladowych żab dla moich dzieci na Mikołajki wynikał z czysto egoistycznych pobudek. Uwielbiam bowiem projekty DIY i bardzo chętnie przygotowuję prezenty dla moich bliskich. Co więcej, sama jestem fanką HP – jak to się mówi „rosłam razem z książkami” – dlatego wszelkie projekty DIY o tematyce HP są w naszym domu zupełnie normalne.

Tu możesz zobaczyć inne pomysły na DIY z Harrym Potterem na moim blogu:

Przykład: na urodziny dla mojej 10-letniej córki Marysi, zrobiłam prawdziwą drewnianą skrzynię ze złotym herbem Hogwartu. Mania trzymam w niej swoje ulubione książki. Młodsze rodzeństwo już złożyło zamówienia, że „oni też chcą dostać skrzynię z Hogwartu” na urodziny. Na razie muszą zadowolić się żabami :).

Przygotowanie żab:

Bedzie wymagało kilku drobnych zakupów oraz dostępu do drukarki.

Co i gdzie drukujemy:

Szukając równych grafik związanych z HP, które byłyby dobrej jakości, natknęłam się na fantastyczny kanał na youtube, całkowicie poświęcony projektami DIY z HP. Wyobrażacie sobie? Jest tam mnóstwo filmików z bardzo dokładnymi instrukcjami jak przygotować prawie wszystkie gadżety z HP. Istny raj dla fanów. Bardzo polecam tam zajrzeć. Co więcej, oprócz filmików, subskrybenci mogą liczyć na pliki pdf z gotowymi do druku grafikami. Nie ma lepiej 🙂

Efekt końcowy

Po wydrukowaniu pudełek, trzeba je podkleić złotą folią od niezadrukowanej strony. Następnie wyciąć i pozaginać zgodnie z tymi wskazówkami i skleić.

Foremki na żaby wypełniamy roztopioną czekoladą. Mi najlepiej się sprawdziły czekoladowe łezki do wypieków, rozpuszczone w mikrofalówce. Każda żaba zastygała ok 8 godzin, zanim wyjęłam ją z foremki i przygotowywałam kolejną.

Do pudełek następnie wkładałam żaby, dołączałam kartę czarodzieja i zawijałam w celofan.

To był fantastyczny prezent dla moich dzieci! Napiszcie koniecznie jak wam wyszły wasze żaby i czy podobały się obdarowanym!

 

 

Exit mobile version