LADING

ciągutkowe batoniki z żurawiną

Super szybka i smaczna przekąska pełna wartościowych składników. Miękkie, ciągutkowe batoniki z żurawiną świetnie się sprawdzą jako drugie śniadanie do szkoły/pracy – dla całej rodziny.

 

Ostatnio moje dni wypełniają dwie czynności: długie spacery z czwórką moich dzieci i pakowanie do przeprowadzki. Spacery proszę bardzo, to przyjemna część dnia. Ale pakowanie całego mieszkania i jeszcze jako takie funkcjonowanie w nim z czwórką dzieci? Ech … mój sprzęt kuchenny jest bardzo mocno okrojony. I jak tu prowadzić bloga kulinarnego? Powiem szczerze – jest trudno. I w tym całym zamieszaniu znaleźć czas na fotografię i obróbkę zdjęć. Robię to chyba tylko dlatego, że tak bardzo mnie to relaksuje i odpręża. Jestem w stanie wykonać ten dodatkowy wysiłek ponieważ zwyczajnie to lubię :-). Poza tym i tak musimy coś jeść!

 

Na spacery często zabieramy owoce, kanapki, warzywa pokrojone w słupki albo domowe batoniki. Ciągutkowe batoniki z żurawiną nie wymagają długich przygotowań. Szczególnie jeśli się ma mieszankę orzechową do ciast i batonów. Wtedy do batoników trzeba dodać wyłącznie masło orzechowe i namoczone daktyle. Ja udekorowałam batoniki białą czekoladą bez cukru oraz suszoną żurawiną. Batoniki wyszły miękkie, ciągnące i łatwe do pogryzienia dla małych ząbków.

 

 

ciągutkowe batoniki z żurawiną
 
Przepis na 12 batoników
Składniki
 • 1 i ½ szklanki mieszanki orzechowej do ciast i batonów
 • 200 g namoczonych przez 3 godziny suszonych daktyli
 • 4 czubate łyżki wybranego masła orzechowego
do dekoracji
 • 20 szt suszonej żurawiny
 • 100 g białej czekolady bez cukru
Przygotowanie
 1. Do naczynia blendera wkładamy masło orzechowe i odsączone, wcześniej namoczone daktyle. Miksujemy aż daktyle stworzą z masłem w miarę jednorodną masę. Daktylowe masło mieszamy z mieszanką orzechową w oddzielnej misce. Powstała masa batonikowa będzie kleista ale będzie dała się formować.
 2. Wykładamy foremkę // ja użyłam 20x30 cm// pergaminem i mocno ugniatamy masę batonikową na dnie. Wkładamy do lodówki.
 3. W kąpieli wodnej rozpuszczamy czekoladę. Polewamy nią masę batonikową, posypujemy żurawiną.
 4. Całość wstawiamy do lodówki na 2 godziny. Przed jedzeniem kroimy ostrym nożem na batoniki.
 5. Batoniki można przechowywać w lodówce przez 5 dni.

ciągutkowe batoniki z żurawiną

 

 

2 komentarze

 • Agnieszka
  Agnieszka
  31 lipca, 2017 at 5:15 pm

  Dziękuję!
  Zachęcam do spróbowania 🙂

 • gin
  31 lipca, 2017 at 2:16 pm

  Wyglądają smakowicie 🙂

Leave a Comment

: